Logolarını sosyal mesafeye uygun olacak şekilde değiştirdiler

Koronavirüs salgını nedeniyle fabrikalarda üretime ara veren ve sağlık ekipmanı üretimine soyunan otomotiv sektörü, salgının yayılmaması için büyük önemi olan sosyal mesafe konusunda da farkındalık yaratmaya çalışıyor. Volkswagen, Audi ve Mercedes gibi üreticiler sosyal mesafenin önemine dikkat çekmek için logolarını değiştirirken, bu akıma diğer sektörlerden de katılan markalar oldu

31 Mart 2020 Salı, 16:45

Koronavirüs salgının en çok vurduğu sektörlerden biri var olan otomobil sektöründe, salgının dağılmasını engellemek amaciyla hatri sayilir büyüklükte ehemmiyeti var olan yasamsal mesafeye baz alinarak adımlar atılıyor. Bu kapsamda, kamuoyuna yasamsal mesafenin savunması iletisi vermeye çalışan markalar logolarını da bunun için ahenk gösteren olacak şekilde işin dahil kismina katıyor.

Bu markalarda Volkswagen, logosunda dahil içe geçen ‘V’ ve ‘W’ harflerini birbirinden ayırırken, Alman üretici Audi’de logosunda dahil içe geçen dört halkanın arasını açarak yasamsal mesafenin önemine vurgu yapıyor.

Bir başka Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz de, logosunda halkanı içinde bulunan yıldızını, halkadan ayırarak kamuoyuna sosla ara iletisi veriyor.

Diğer sektörlerde etkinlik gösteren markalar da eş uygulamalarda bulunuyor. Bunlardan Coca-Cola, logosundaki harflerin arasını açarken, McDonald’s da logosundaki ‘M’ harfini ikiye bölerek konuya dikkat çekiyor.

KORONAVİRÜS nihayet DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet