Son Dakika
18 Ocak 2020 Cumartesi

Mahkemelik olan Kerimcan Durmaz ile Arto’nun davasında dikkat çeken mafya detayı!

Şarkıcı Arto’nun mağdur, Kerimcan Durmaz’ın şüpheli sıfatıyla yer aldığı iddianame İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede, Durmaz’ın Sarallar suç örgütünün koruması altında bulunduğu belirtildi.

20 Temmuz 2019 Cumartesi, 11:09

yasamsal medya fenomeni Kerimcan Durmaz‘ın, kamuoyunda ‘Arto‘ denilen sanatçı Harutyun Dalga’yı kendisine baz alinarak sözlerinden dolayı Sarallar hatali Örgütü öncüsü harp Sarmusak’a yakıntı ettiği argüman edilmişti. Şikâyet sonrası Arto’nun tehdit edildiği ileri sürülmüştü. Olayla alakalı tahkikat başlatılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen tahkikat tamamlandı. Arto’nun aralarında bulunduğu üç kuşkulu mağdur sıfatıyla, Sarallar Grubu öncüsü harp Sarmusak ve Kerimcan Durmaz’ın aralarında bulunduğu 14 kişi de kuşkulu sıfatıyla iddianamede yer aldı. İddianame İstanbul 14. Ağır karar Mahkemesi’nce onay edildi. İddianamede, Kerimcan Durmaz’ın yasamsal medya paylaşımları ile tanındığı, özellikle teşkilat öncüsü harp Sarmusak ile tanışıklığının ve telefon irtibatlarının bulunduğu kaydedildi.

“KİM NE mesele YAPACAK ONA”

Şüpheli Kerimcan Durmaz’ın hatali örgütünün ahenk gösteren görüp onayladığı yerlerde oyun alani/sahne aldığı, teşkilat öncüsü kuşkulu harp Sarmusak’ın iletişimin tespiti tutanaklarına yansıyan tek görüşmesinde “Olmaz koçum, kim ne sıkıntı yapacak ona” şeklinde sözler sarf etmesinden kuşkulu Kerimcan Durmaz’ın hatali örgütünün savunması altında bulunduğunun değerlendirildiği kaydedildi.

PAYLAŞIMLAR YAPMASININ ENGELLENMESİNİ İSTEDİ

Kamuoyunda ‘Arto’ ismi ile Bilinen mağdur Harutyun Dalga’nın tek Bölüm yasamsal medya araçlarından yaptığı kendisi ile alakalı paylaşımlardan rahatsızlık duyan Kerimcan Durmaz’ın örgütten kendisi ile alakalı paylaşımlar yapmasının engellenmesini istediği ifade edildi.

“BİR dahada ÖYLE YAZI YAZMAYACAK”

İddianamede, 23 Eylül 2016 tarihinde teşkilat yöneticisi firari kuşkulu Serdar Sarmusak’ın C.Y. adli şahsı arayarak “He o he gelince söylersin Arto’yu aradık biz tamam mı tek dahada öyle ova yazmayacak hakkında” diyerek Arto’yu aradıklarını ve koşul olan haberi yolladıklarını, artık Kerimcan Durmaz ile alakalı tek dahada paylaşımda bulunamayacağını belirttiği kaydedildi.

“GEREKENİ DEDİ ONA YANİ”

29 Eylül 2016 tarihinde harp Sarumsak’ın da M.K.E.’ye “O Arto yok mu Arto g… Talip’e söyledim Talip konuştu onunla. tek de tek arkadaş vardı bizim ozan diye tek bebek vardı şey. Gerekeni Diye konuştu ona yani” diyerek Arto’nun Kerimcan ile alakalı paylaşımlar yapmasına engel olmak amaciyla Talip adli şahsa ve ozan Kazıcıoğlu’na yönerge verdiğini belirttiğinin anlaşıldığı belirtildi.

KORKUTUCU GÜCÜNDEN istifade ederek TEHDİT ETTİ

Şüpheli Kerimcan Durmaz’ın azmettirmesi ile harekete geçen teşkilat öncüsü harp Sarmusak ve teşkilat yöneticisi firari Serdar Sarmusak’ın direktifi ve Talip adli kişi ile kuşkulu ozan Kazıcıoğlu’nun hatali örgütünün korkutucu gücünden istifade ederek mağdur Arto’yu tehdit ettikleri ifade edildi.

“TEHDİDE AZMETTİRME”

İddianamede, teşkilat üyesi kuşkulu ozan Kazıcıoğlu’nun teşkilat faaliyeti çerçevesinde hatali örgütünün korkutucu gücünden istifade ederek ‘tehdit’ suçunu, kuşkulu Kerimcan Durmaz’ın örgütün korkutucu gücünden istifade ederek ‘tehdide azmettirme’ suçunu işlediği kaydedildi.

SUÇLAMALARI REDDETLİLER

İstanbul 14. Ağır karar Mahkemesi’nde bu erken görülen duruşmada hâkim karşısına çıkan şüpheliler, üstüne atılı suçlamayı onay etmedi. Şüpheliler, ayrı ayrı verdikleri savunmalarında Sarallar grubu ile alakalarının olmadığını, emniyetin kendisi kendilerini dinleyerek 7 bin Lira değerinde tek silahın satılmasından dolayı hatali örgütü üyeliği kapsamında yargılandıkları anlatıldı.

“TEHDİT EDEN BAŞKA, YARGILANAN BAŞKA”

Arto’yu tehdit ettiği argüman edilen ozan Kazıcıoğlu, mahkemede verdiği ifadesinde, kendisinin ad benzerliğinden dolayı konuya müdahil olduğunu, Kerimcan Durmaz ve Arto’yu tanımadığını ileri sürdü.

“ARTO İFADEYE BİLE GELMEDİ”

Sarallar teşkilat öncüsü iddiası ile yargılanan harp Sarumsak’ın avukatı Ayhan Sağıroğlu, mahkemede yaptığı savunmasında iddianamede şikayetçi olarak gösterilen Arto’nun ne emniyette ne de savcılıkta hiçbir şekilde ifadesinin alınmadığını, bu dosyanın içinde neden olduklarını anlamadığını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz