Mesut Bakkal: Herkesin desteğine ihtiyacımız var

Bursaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Süper Lig’in kalan sürecini değerlendirerek “Söylemlerin bitip, eylemlerin ortaya çıkması gerektiği haftalar. Şimdiye kadar verilen desteğin artarak devam etmesini son 4 maçta da rica ediyorum. Kopmayalım. Herkesin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

02 Mayıs 2019 Perşembe, 04:00

Spor Toto Süper Lig’in 31’inci haftasında dört Mayıs Cumartesi bugünü Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’a konuk olacak Bursaspor’da bu mücadelenin hazırlıkları ayni ritimde devam ederken, teknik patron mutlu Bakkal idman öncesi açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’in arkada var olan sürecini “Söylemlerin bitip, eylemlerin alana çıkması gerektiği haftalar” şeklinde tanımlayan mutlu Bakkal, bütün şartların eşit görüldüğünü ve maçların oynanmadan kazanılmadığını dile getirdi.

Takımına evvel geldiği günden bu yana güvendiğini ve güvenmeye de ayni ritimde devam ettiğini belirten mutlu Bakkal, “Özellikle Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarındaki oyunu, içeride oynadığımız Akhisarspor maçında alana koyamadık çünkü çok basit, çok talihsiz top kayıpları yaptık. Bu civarindan top kaybı yaptığınız tek yerde pozisyon verdiğiniz tek mücadelede yenik olmuyorsanız tekrar iyidir diye düşünüyorum. hakikat bu. Rakibin pozisyonu bizden dahada fazlaydı. Nasıl biz burada istiyorsak Erzurum’da da bütün şehir, camia istiyor. Takımım özellikle dimamikliği ile Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarındaki direncini alana koyduğu vakit nokta veyahut puanlarla dönmemiz gerektiğini biliyor. bunun için göre ugras edecekler” dedi.

“BU VİRAJI KAZASIZ BELASIZ ATLATMAK İSTİYORUZ”

Bursaspor’un başında dördüncü maçına çıktığını anımsadan deneyimli çalıştırıcı, takım içi iletişimlerinin iyi olduğunu söyledi. sezonun sonuna civarindan dahada iyi olacaklarını söyleyen Bakkal, “Baktığımız vakit da oyuncu grubunun dertlenmesi, mücadele sabahında 7.30-8’de gelip benimle konuşmak istemesi iyiye işarettir, yürekleri yanmaya başlamıştır. Çok net söyleyebileceğim ve hoşnut kaldığım tek davranış yabancısıyla da, yerlisiyle de. Bu asama bunun benzeri ayni ritimde devam edecek. İnşallah Erzurumspor karşısında kazanıp bu virajı kazasız belasız atlatmak istiyoruz” diye konuştu.

CAMİADAN DESTEK BEKLİYOR

Camiaya da seslenen ve destek bekleyen deneyimli teknik adam, “Bu haftalarda söyleyeceğim ve istediğim tek şey var; şimdiye civarindan verilen desteğin çogalarak ayni ritimde devam etmesini nihayet dört mücadelede da rica ediyorum. Kopmayalım. Zira maçların ne olacağı belli olmuyor, Erzurumspor gidip Göztepe’yi yeniyor, Göztepe gidiyor Medipol Başakşehir’i yeniyor. Bizim de gidip yenemeyeceğimiz veyahut dört hafta da dolu dolu puanları alamayacağımızı kimse söyleyemez. Onun amaciyla de toy tek kadrom var. heyecanla ayni ritimde devam etmesi amaciyla de herkesin desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

“EN AZ BİR HAFTA ÖNCEDEN YÜKSEK RAKIMA GİDİLMESİ GEREKİYOR”

Maçtan tek vakit döneminden evvel gidilmesinin sorulması üstüne ise mutlu Bakkal, “Deniz seviyesinden üst tarafa yani, 1800’e 1900’a çıktığınız vakit iki vakit evvel gitmenizin tek manası yok. Ya tek hafta evvel gidip adaptasyon sağlayacaksınız veyahut bizim yaptığımız benzeri mücadeleden evvel saat 7’de 8’de otele girip, erken hazırlanıp maçımızı oynayıp döneceğiz. senelerden beridir böyle. iki vakit evvel gitseniz uyuyorsunuz devamlı, burunlar kanamaya başlıyor. asgari tek hafta, 10 vakit evvelce çok yükseltiye gidilmesi gerekiyor. gövde dahada anlamadan oynamanız gerekiyor. Ne civarindan anlar anlamaz mücadelede göreceğiz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte istikametten yeşil beyazlı ekip, Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor maçının hazırlıklarına Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde ayni ritimde devam etti. idmanda oyuncuların neşeli görüntüleri dikkat çekerken, morallerin çok seviyede olduğu gözlemlendi. Sakatlığı geçen kaleci Muhammed Şengezer de takımla birlikte çalışırken, koordinasyon çalışması gerçekleştirilen antremanın Medyaya kapalı bölümünde ise Strateji çalışıldı.

DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet