Meteoroloji’den Batı Akdeniz’de sağanak yağış uyarısı..haberi oku

Meteoroloji’den gelen bilgilere göre Batı Akdeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek. Muğla, Aydın ve Antalya illerinde yağışlı havalar hakim olurken, yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek.

22 Ekim 2020 Perşembe, 10:00
Meteoroloji’den Batı Akdeniz’de sağanak yağış uyarısı..haberi oku

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine civarindan Muğla, Aydın‘ın kıyı kesimleri, Antalya‘nın batı kıyıları ile batı Akdeniz‘in Toroslar Mevkii sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği olasılık ediliyor. erken ve gece saatlerinde dahil kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNDE

Hava sıcaklığının dahil ve şimal kesimlerde tek ila üç derece artacağı, başka yerlerde mühim tek farklık olmayacağı ve vatan genelinde mevsim normalleri civarında yer yer üzerinde seyredeceği olasılık ediliyor. Rüzgarın çoklukla kuzeyli, akşam saatlerine civarindan cenup kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra ortada kuvvette eseceği olasılık ediliyor.

İLLERE GÖRE sema DURUMU

İstanbul: 23°C, parçalı ve az bulutlu

Ankara: 24°C, parçalı ve az bulutlu

İzmir: 26°C, parçalı ve az bulutlu

Muğla: 22°C, sağanak yağışlı

Antalya: 25°C, parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden ardindan batı kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet