Michael Schumacher’e Paris’te gizlice kök hücre nakli yapıldı

5 yıl önce kayak kazası geçiren Michael Schumacher, gizli bir şekilde Paris’te hastaneye yatırıldı. Efsane pilota kök hücre tedavisi yapıldığı iddia edildi.

10 Eylül 2019 Salı, 15:55

Michael Schumacher’e Fransız operatör Philippe Menasche tarafından kök hücre nakli Rehabilitasyonu uygulandı.

Le Parisien Gazetesi’nin haberine göre Alman pilot, başşehir Paris’teki Pompidou Hastanesi’ne saklı tutulan tek operasyon geçirdi.

KÖK HÜCRE NAKLİ YAPILDI

ocakta ayında 50 yaşına girecek var olan efsaneye kök hücre nakli yapıldığı ifade edildi. Schumi’nin sağlık vaziyeti ile alakalı ailenin medya sözcüsü Sabine Kehm, yorum yapmaktan kaçındı. Schumacher’in sağlık vaziyetinde küçük tefek iyileşmelerin olduğu kaydediliyor.

Efsanevi sporcunun F1 yarışlarını televizyonda izlediği argüman ediliyor. Alpler’de geçirdiği talihsiz kaza sonrası başına vuruş alıp aylarca komada var olan Schumacher’in o günden bu yana görüntüleri kamuoyuna yansımadı. Bu dönemde meşhur sporcunun sağlık vaziyeti ile alakalı net veriler almak da mümkün olmadı.

5 YIL ÜST ÜSTE ŞAMPİYON OLMUŞTU

Formula tek efsane şampiyonu Schumacher, 91 Grand Prix zaferiyle motor sporları tarihinin en başarılı pilotu ünvanını elinde bulunduruyor. İlk iki şampiyonluğunu 1994 ve 1995’te Benetton ile alan Alman pilot, 2000-20004’de Ferrari ile 5 sene üst üstüne şampiyonluk yaşamıştı.

Kök hücre nakli, standart tedaviye cevap vermeyen hastalara uygulanıyor.

Michael Schumacher'e Paris'te saklıca kök hücre nakli yapıldı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz