MSÜ tercih sonuçları açıklandı: MSÜ tercih sonuçları 2022 sorgulama ekranı…..haberi oku

MSÜ bünyesinde yer almak isteyen öğrenciler MSÜ tercih sonuçları açıklandı. MSÜ tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar personeltemin.msb.gov.tr adresine akın etti. Tercihlerini yapan adaylar YKS sonrasında bir sonraki aşamaya geçebilecek. Adaylar tercih ettiği okullara Aday Değerlendirme Puanına göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecek. İşte MSÜ tercih sonuçları…

20 Haziran 2022 Pazartesi, 13:15

Milli müdafaa Üniversitesi tercihlerini tamamlayanların beklediği neticeler açıklandı. Adaylar, MSÜ seçenek neticelerini kimlik verileri ile öğrenebilecek. MSB çalisan saglamak sisteminde açıklanan MSÜ seçenek sonuçlarının derhal peşinden 2. seçenek aşamalarına geçilecek.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME ne türlü YAPILACAK?

Harp Okulları amaciyla 2022 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay iş Yüksekokulları amaciyla 2021 senesi YKS esas Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen veyahut 2021-TYT puanını kullanmak amaciyla 2022-YKS’ye müracaat yapmayan adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir.

Yerleştirmede harp Okulları ve Astsubay iş Yüksekokulları kendisinin içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır. harp Okullarına yerleşmeye dogruluk kazanıp intibak eğitimine katılıp ayrılan adayların iş çok Okulları tercihleri dikkate alınmayacaktır.

Adaylar “Yerleştirme İşlemleri” süresince seçenek öncelikleri ve Aday Değerlendirme nokta (ADP) sıraları dikkate alınarak yerleştirileceklerdir. “Ek Yerleştirme” sürecinde ise intibak eğitimlerinin için vakitte ve faal olarak icrası ile harp Okulları ve Asb.MYO’ların için vakitte eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki yoksun kontenjanlarda seçenek önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması seklinde sırası gelen adaylar alakalı okullara yerleştirilecektir. harp Okulları ve Asb.MYO tercihleri var olan adaylardan harp Okulları intibak eğitimine katılan hiçbir aday Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI DUYURUSU

1. MSB Millî müdafaa Üniversitesi 2022 senesi Askerî Öğrenci Temini seçenek mertebesi Faaliyetleri 27 Haziran – 03 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak olup,

a. harp Okulları seçenek aşamaları 27 Haziran-23 Temmuz 2022 tarihleri arasında,

b. Astsubay iş çok Okulları seçenek aşamaları 25 Temmuz-03 Ağustos 2022 tarihleri arasında icra edilecektir.

c. sektör günlerine imtihan planlanmamıştır.

2. sema harp Okulu adayları “Psikomotor Testi” ve “Öğrenci seçenek etme Uçuşuna” katılacakları amaciyla birinci tercihi HHO var olan adaylar arasından MSÜ-2022 sayısal puanına göre belirlenmiştir.

3. Bando Astsubay iş Yüksekokulu Çağrı Esasları:

a. MSÜ-2022 sınavında rastgele tek nokta türünden, için taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik yeteneği ve Müzik Bilgisi düzey tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların başka tercihlerini etkilemeyecektir.

b. MSÜ-2022 sınavında rastgele tek nokta türünden, için taban puanı geçemeyen adaylardan, iyi Sanatlar veyahut Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı var olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO var olan adaylardan maksimum nokta türüne göre sıralanarak için adaylar Yalnızca Bando Astsubay MYO adayı olarak imtihanlara çağrılmıştır. Bu adayların başka tercihleri dikkate alınmayacaktır.

c. Müzik yeteneği ve Müzik Bilgisi düzey tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

4. Şehit / Gazi yakını var olan adaylar; 2022-MSÜ Sınavında aldıkları puanlarına % 10 eklenerek değerlendirmeye alınmıştır. Şehit/Gazi yakını olduğunu belgeleyemeyen adayların işlemlerine, puanlarına % 10 eklenmeden ayni ritimde devam edilecektir. Bu durumda, taban puanların altında var olan adayların tercihleri sonlandırılacaktır.

5. seçenek mertebesi Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında anlatilan tarih ve saatte kara harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.
6. seçenek mertebesi Faaliyetleri:

a. sema harp Okulu adayları için;

1’inci vakit : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

2’nci vakit : Psikomotor Testi, (FYTde başarılı var olan adaylar katılacaktır.)

3’üncü vakit : Mülakat, Müzik yeteneği ve Müzik Bilgisi düzey tespit sınavı (Bando Astsubay iş Yüksekokulu tercihi var olan adaylar için) ve sağlık kurumu derhal sevk aşamalarından oluşmaktadır.

b. başka harp Okulu ve iş çok Okulu tercihi var olan adaylar için;

1’inci vakit : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

2’nci vakit : Mülakat, Müzik yeteneği ve Müzik Bilgisi düzey tespit sınavı (Bando Astsubay iş Yüksekokulu tercihi var olan adaylar için).

c. Fiziki Yeterlilik Testi amaciyla bütün adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

7. Adayların müracaat şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden denetim edilecektir. Adayların müracaat şartlarını taşımadıkları veyahut evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, saglamak sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

8. Adayların e-Devlet şifrelerini bilmeleri, gerektiğinde kullanılması açısından önemlidir.

9. kara harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara su ve kumanya verilecektir.

10. Millî müdafaa Bakanlığı çalisan saglamak ev Başkanlığının derhal sevk ettiği hastanelerin dışında adaylar ile alakalı düzen eden sağlık raporları onay edilmeyecektir. Adayların saglamak faaliyeti neticeninde derhal sevk edildikleri hastanelerden sağlık raporu almaları gerekmektedir.

11. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara Ayrı olarak posta veyahut telefon ile imtihan tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz