Müge Anlı’ya Konu Olan Sır Cinayette Kanlı Eşarp Detayı!

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konu olan Sevgi Aslan, cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Aslan’ın 9 yıl önce 18 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü evde bulunan kanlı eşarp, sonuca katkı sağlamayacağı gerekçesiyle mahkeme tarafından delil olarak kabul edilmedi.

19 Şubat 2019 Salı, 15:16

Müge Anlı ile Tatlı kati programına mevzu var olan Sevgi Aslan, cinayetinde tertemiz tek gelişme yaşandı. Aslan’ın 9 sene evvel 18 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü hanede bulunan kanlı eşarp, neticeye katkı sağlamayacağı gerekçesiyle mahkeme tarafından delil olarak onay edilmedi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Ankara’da Sevgi Aslan’ın (40), takriben 9 sene evvel evinin banyosunda 18 yerinden bıçaklanarak öldürülmesiyle alakalı eşi Ömer Aslan’ın tutuksuz yargılanmasına ayni ritimde devam edildi. Mahkeme heyeti, can veren Sevgi Aslan’ın kardeşi Ayşe Öztürk’ün, cinayetten tek ayin ardindan hanede bulup sunduğu kanlı eşarbı, neticeye katkı sağlamayacağı gerekçesiyle delil olarak onay etmedi. Sevgi Aslan, 9 sene evvel Keçiören ilçesindeki evinin banyosunda 18 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. 8 sene süre gelen tahkikat nihayetinde Sevgi Aslan’ın eşi Ömer Aslan hakkında, ‘canavarca hisle erkek öldürmek’ suçundan dava açıldı. delil yetersizliği hasebiyle tutuksuz yargılanan Ömer Aslan, Ankara 6’ncı Ağır karar Mahkemesi’ndeki duruşmada hakim karşısına çıktı. Duruşmada Sevgi Aslan’ın annesi ve yakınları ile taraf avukatları da hazır bulundu.

“BELKİ DE EŞİNİ ÖLDÜRÜP İŞE GİTMİŞTİR”

Ölen Sevgi Aslan’ın serisinin avukatı Esra Büyüktemiz Schneider, “Sanık, olay bugünü işte olduğunu, Haneye geldiğinde eşinin öldürülmüş olduğunu ifade ediyor. Bu aşamada Sevgi Aslan’ın vefat saati önem istek etmektedir. Kendisi belki de gece zamanı eşini öldürüp işe gitmiştir. Biz bu hususun araştırılarak, cesedin bulunduğu saat itibarıyla, vefat vakitinin tespitinin dosyada yargılanan sanığın eylemi gerçekleştirdiğinin belirlenmesi açısından mühim görmekteyiz. Bu hususta vefat saatinin belirlenmesi amaciyla İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan tekrar rapor alınmasını istek ediyoruz” dedi. Avukat Scheider, ayrıca, sanığın iddianamede yöneltilen suçlama hasebiyle yakalanmis yargılanmasını istek etti.

KANLI EŞARP MAHKEMEYE SUNULDU

Duruşmada, Sevgi Aslan’ın kız kardeşi Ayşe Öztürk ise ablasının evinde cinayet tarihinden takriben tek ayin ardindan kanlı başörtüsü bulduğunu söyleyerek, “Bugüne civarindan bunun zabita tarafından incelenmiş olduğunu düşünmüştüm; ama incelenmemiş. Bu başörtüsündeki kanın kime ait olduğunun araştırılmasını istiyorum. Ayrı olarak başörtüsünde kimin parmak izi çıkarsa onun cinayeti işlediği alana çıkar” diye konuştu. maznun Ömer Aslan ise Sevgi Aslan’ın yakınlarının, cinayeti gece işleyip işe gittiği istikametindeki iddialarını onay etmedi.

MAHKEME TALEPLERİ REDDETTİ

Mahkeme heyeti, avukat Esra Büyüktemiz Scheider’in, Sevgi Aslan’ın vefat saatinin belirlenmesi amaciyla İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan rapor istegini reddederken, Ayşe Öztürk’ün mahkemeye sunduğu kanlı eşarbı, gelinen aşamada neticeye katkı sağlamayacağı gerekçesiyle delil olarak onay etmedi. maznun Ömer Aslan’ın tutuklanması istemi de onay edilmedi. başka taraftan, mahkeme heyeti, gelinen aşamada savcıya esas hakkındaki mütalaası amaciyla laf vereceğini belirtti. ama duruşmaya katılan avukatlar, mütalaadan evvel mahkemeye kapsamı geniş tek yazılı müdafaa sunacaklarını belirterek, bunun amaciyla mütalaa verilmeden süre istedi. Mahkeme heyeti, talebi onay ederek, duruşmayı erteledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet