Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel hakkındaki soruşturma tamamlandı..haberi oku

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile Astsubay Erdal Baran hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı. Başsavcılık; Yıldız, Dükel ve Baran hakkında, “Devletin güvenliği bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istedi.

23 Eylül 2020 Çarşamba, 15:30
Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel hakkındaki soruşturma tamamlandı..haberi oku

“Siyasal ve askeri casusluk” soruşturması kapsamında 8 Haziran’da gözaltına alınan OdaTV Ankara havadis Müdürü Müyesser Yıldız ile Astsubay Erdal Baran tutuklanmış, TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ise adli denetim şartıyla hür bırakılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yıldız, Dükel ve Baran ile alakalı yürütülen soruşturmayı tamamladı. Başsavcılık; üç ad hakkında “Devletin güvenliği itibariyle saklı kalması koşul olan verileri açıklama” suçundan 10 seneye civarindan mapus cezası istedi.

Müyesser Yıldız’ın avukatı Erhan Tokatlı, gözaltına alınma kararının derhal peşinden yaptığı açıklamada, Yıldız’a isnat edilen suçlamaya delil olarak iki haberin gösterildiğini belirtip; Yıldız ile alakalı verilen kararın “Kim bu Hafter’le görüşen Türk komutanlar” ve “Libya’ya hangi komutan gitti… adina kim geldi” başlıklı iki havadis hasebiyle alındığını vurgulamıştı. (DHA)

 

İLGİLİ HABERMüyesser Yıldız cezaevinden seslendi: bendeniz Niçin içerideyim?Müyesser Yıldız cezaevinden seslendi: bendeniz Niçin içerideyim? İLGİLİ HABERCanım erkek çocuğuma sarılmayı özledimCanım erkek çocuğuma sarılmayı özledim

 

Ankara
nihayet güncelleme: 14:53 23.09.2020
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet