Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar

ÖGG sınav sonuçları: 82. Dönem ÖGG sınavı sonuçlarına göre nasıl özel güvenlik görevlisi olunur?

Meslek hayatına özel güvenlik olarak devam etmek isteyenlerin katıldığı 82. dönem ÖGG sınavı sonuçları egm.gov.tr sitesinde erişime açıldı. Sınavda başarılı olan nasıl özel güvenlik görevlisi olabilir ve başarılı olmak için ÖGG sınavı sonucu kaç olmalı?

20 Temmuz 2019 Cumartesi, 15:18

Özel Güvenlik olarak iş hayatına ayni ritimde devam etmek istek eden adaylar amaciyla düzen eden ÖGG imtihan neticeleri 19 Temmuz’da açıklandı. Şartlara uygunluk gösterenler ve 82. asama Özel Güvenlik sınavında başarılı olanlar Bir hayli değişik kuruluş ve kuruluşta görev alabilecek. İşte ÖGG imtihan neticeleri sorgulama sayfası…

ÖGG SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

ÖGG SINAV SONUÇLARI EGM’DE ne türlü SORGULANIR?

EGM tarafından düzen eden ÖGG sınavı tekrar güvenlik Müdürlüğü’nün https://www.egm.gov.tr/ adli web hesabından açıklandı. netice sorgulamak amaciyla T.C. kimlik numaranızı bilmeniz ve güvenlik kodunu doğru girmeniz gerekiyor.

NASIL ÖZEL GÜVENLİK OLABİLİRSİNİZ?

Emniyet genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı’nın düzen ettiği imtihandan 60 nokta alarak sertifika almaya dogruluk kazanılıyor. Kazanamadığınız halde birbirini izleyen dört sınava, imtihan harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. dört sınavın nihayetinde sınavı geçemeyenler, tekrar kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

– Özel güvenlik görevlisi olabilmek amaciyla sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

– Silahlı girebilmek amaciyla 21 yaşını doldurmuş olmak ve asgari lise mezunu olmak koşulu aranmaktadır.

– Silahsız müracaat amaciyla 8 senelik İlköğretim veyahut Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz