Otel yöneticisi, “Bebiş” adını verdiği bozayının 10 metre yakınına gelip selfie çekti..haberi oku

Kars’ta otel yöneticisi, 10 metre kadar yakınına yaklaştığı ve ‘Bebiş’ adını verdiği bozayı ile selfie çekti. Otel çevresinde sıklıkla dolaşan ayılarla ilgili konuşan kadın, “Bu ayı geçen yıl doğdu. Adını ben koydum. Ayılar kimseye zarar vermez” sözlerine yer verdi.

08 Eylül 2021 Çarşamba, 13:15

Sarıkamış ormanlarında yaşayan ayılar, kayak merkezindeki otellerin ya da ilçe merkezinin çöp konteynerlerinde yiyecek arıyor. Ayılar, zaman zaman çevredekilerin cep telefonu kameralarına da yansıyor. Bayraktepe Kayak Merkezi’ndeki otelin yöneticisi Deniz Demir de çöplükte yiyecek arayan bozayıyı görüntüledi.

“BUGÜNE KADAR KİMSEYE ZARAR VERMEDİLER”

Demir, tehlikeye aldırmadan 10 metre kadar yaklaştığı ve ‘Bebiş’ adını verdiği ayı ile selfie yaptı. Ayıların oteller bölgesi ve ilçe merkezinde sık sık görüldüğünü belirten Deniz Demir, “Bu yavru bozayı geçen yıl doğdu. Annesi ile birlikte buraya geliyordu. Şimdi tek geziyor. Adını ‘Bebiş’ koydum. Zaman zaman otelin camından, bazen de yanına giderek kendisini izliyorum. Bugüne kadar kimseye zarar vermediler. Geçen yıl da birkaç kez selfie çekmiştim. Birkaç saniyeliğine sırtınızı dönüp selfie çekmek büyük bir heyecan veriyor” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Turgay İpek

Kaynak :haberler

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet