Oyuncu Müfit Can Saçıntı’nın babası son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı’nın geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden babası Muhittin Saçıntı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

10 Eylül 2019 Salı, 16:13

Ünlü yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı‘nın çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli astsubay babası Muhittin Saçıntı, hafta sonu dolaşmak amaciyla geldiği memleketi Sungurlu kazasina bağlı Gökçam köyünde kalp krizi geçirdi. sağlık görevlilerince yapılan evvel müdahale ile yasama tekrar döndürülen Saçıntı, kaldırıldığı hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılmadı.

EVİNDE HELALLİK ALINDI

74 yaşında olan Saçıntı’nın cenazesi bu erken sabah saatlerinde hastaneden alınarak Gökçam köyüne götürüldü. nihayet sefer baba ocağına kazançlan Saçıntı’nın naaşı burada helallik alınmasının derhal peşinden cenaze namazının kılınacağı köy camisine götürüldü. Cenaze namazının kılınmasının derhal peşinden Saçıntı’nın cansız bedeni köy kabirliğinde toprağa verildi.

“BEN BABAMA SEVDİĞİMİ SÖYLEYEMEDİM, SİZ SÖYLEYİN”

Cenazede taziyeleri onay eden meşhur yöneten Müfit Can Saçıntı, babasının hastaneye kaldırılmasının derhal peşinden yasamsal medya hesabından, “Arkadaşlar bendeniz babama sevdiğimi söyleyemediğim amaciyla ve sevdiğimi dile getirmek amaciyla iki film çektim. Babamın Ceketi filmi televizyonda yayınlanırken babamın kalbi durdu. Takdiri ilahi diyelim. Babanıza sevdiğinizi söylemediyseniz ertelemeyin. Babalar evlatlarınızı sevdiğinizi söyleyiniz” iletisi yayınlamıştı. Cenazeye meşhur yöneten Saçıntı, ailesi ve yakınlarının yanı sıra meslektaşları ve oyuncular katıldı.

Oyuncu Müfit Can Saçıntı'nın babası nihayet yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz