Pazar alışverişine daha çok yaşlı vatandaşlar çıktı

Yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle ülke genelinde salgının etkilerini azaltmak için önlemler alınırken, Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri ilçede bulunan bir semt pazarında pazarcıları ve vatandaşları kurallara uymaları konusunda gün boyu uyardı. Öte yandan semt pazarında alışveriş yapanların büyük çoğunluğunun yaşlı vatandaşlar olması ise dikkat çekti.

25 Mart 2020 Çarşamba, 17:31

İlk olarak Çin’de alana çıkan ve hayat genelinde binlerce kişinin ölümüne neden var olan tertemiz tip korona virüs salgını hasebiyle ülkemiz genelinde Bir hayli önlem alındı. Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri, kazada bulunan tek semt pazarına gittikçe eldiven denetiminde bulundu. Pazarı gezen ekipler, pazarcıları ve yurttaşları kaidelere uymaları ile alakalı devamlı uyardı. Ellerinde eldiven olmayan pazarcılar, zabıta ekiplerinin uyarıları karşısında eldiven takmak zorunda kaldı. Öte istikametten önlemlere karşın vatandaşlar hergün yaşamlarını da sürdürmeye çalışıyor. Pazarda alışveriş yapanlarının çoğunluğunun ihtiyar vatandaşlardan oluşması ise dikkat çekti. Ayrı olarak vatandaşlardan kimisi hiçbir önlem almazken, kendisini maske, eldiven ve kolonya ile virüsten savunmaya çalıştıkları görüldü.

“Eşim gelemiyor, mecburi geldim”
Kalabalık ortama girmek istemediğini ama mecburi geldiğini belirten Müslüm Türkoğlu, “Eşim gelemiyor, mecburi geldim. hanem buraya çok yakın. Eşim rahatsız mecburiyetten geldim. yurttaşları rahatsız etmek istemedim” dedi.

“Kronik hasta kisi değilim neden maske takayım”
Maske takmayı reddettiğini ve sıhhatli olduğunu söyleyen Enver Kızılcam, “ Kronik hasta kisi değilim neden maske takayım? Aslanlar benzeri turp benzeri adamım. uzman olanlar ‘kronik hastaysanız takın yoksa takmayın’ diyor. ırak durmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

“Annem hanede onun ihtiyaçlarını karşılamak amaciyla çıkmak zorundayım”
Uyarılara karşın pazara gelen Fevziye Eroğlu, “Ben 65 üstü değilim. Annem hanede onun ihtiyaçlarını karşılamak amaciyla çıkmak zorundayım. Maskenin savunuculuğuna inanmıyorum. bendeniz Haneye gidince temizliğimi tam yapıyorum” ifadelerini kullandı.

İslim Esra Çobanoğlu – buyruğa Baba

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet