Pep Guardiola, teknik heyetinde Vincent Kompany'yi istiyor..haberi oku

Anderlecht, son dönemlerde tecrübeli yıldızı Vincent Kompany’yi kaybetme korkusunu derinden yaşıyor. İspanyol teknik adam Pep Guardiola, Manchester City’de beraber çalıştığı Kompany’nin teknik heyetinde yer almasını istiyor.

30 Mayıs 2020 Cumartesi, 12:30

Belçika Pro Ligi ekiplerinden Anderlecht, nihayet dönemlerde deneyimli yıldızı Vincent Kompany’yi kaybetme korkusunu derinden yaşıyor. Ada basınında bulunan ve beIN Sports’un derlediği habere göre başarılı savunmacının Manchester City’de birlikte çalıştığı Pep Guardiola, Kompany’nin de teknik heyetinde yer almasını istiyor.

City’nin 34 yaşında olan Daha önceki kaptanı, Aralık ayında Londra temsilcisi Arsenal’in başına geçen yardımcısı Mikel Arteta’dan doğan boşluğu yüklemek amaciyla arayışlarını sürdüren İspanyol teknik adamın evvel hedeflerinden biri olarak göze çarpıyor.

2017 seneninde Alliance Manchester iş Okulu’nda girdiği yöneticilik bölümünde çok lisans eğitimini tamamlayan Kompany’nin Anderlecht’te yatırımcı olması beklenirken, hesapta olmayan bu gelişmeler Belçika ekibinde kaygıya neden oldu.

Halihazırda kulübüyle iki senelik sözleşmesi bulunan deneyimli stoperin, Pep Guardiola komutasında 2. erkek olmayı onay edip etmeyeceği ise heyecan konusu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet