Perakendede verimlilik çözümleri teknolojide aranıyor

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek “Perakende Teknolojileri Konferansı” öncesinde perakende sektörüne yön veren profesyoneller bir araya geldi. Toplantıda konuşan Kategori Mağazacıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Bizim amacımız teknoloji üretenler ile perakendede teknolojiyi kullananları bir araya getirmek” dedi.

19 Eylül 2019 Perşembe, 15:07

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) tarafından tek Ekim’de 6’ncısı düzen edecek var olan “Perakende Teknolojileri Konferansı” döneminden evvel perakende sektörüne istikamet veren profesyoneller Taksim’de tek otelde düzen eden toplantıda tek araya geldi. KMD yönetim heyeti Başkanı Yenal Gökyıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, KMD yönetim heyeti Üyelerinin yanı sıra sektör temsilcileri katıldı. Toplantıda teknolojideki hatri sayilir büyüklükte dönüşümün sektöre etkilerinin konferansta detaylarıyla ele alınacağı belirtildi. Perakendenin bütün kategorilerinden profesyoneller ile bilişim sektöründe etkinlik gösteren firmaların ve girişimcilerin katılacağı konferansta mühim tek network ortamı oluşturulduğu aktarıldı. Maliyetlerin kontrolünde ve verimlilik artışında hatri sayilir büyüklükte katkı sağlayan teknolojik çözümlerin, perakende özelindeki örnekleriyle Perakende Teknolojileri Konferansı’nda ele alınacağı, bu yüzden bütün sektörün etkinliği yakından takip etmesinin önem taşıdığı belirtildi.

“Amacımız teknoloji üretenler ile perakendede teknoloji kullananları tek araya getirmek”

Toplantıda konuşma yapan Kategori Mağazacıları Derneği yönetim heyeti Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Burada teknoloji üretenler ile perakendede teknolojiyi kullananları tek araya getirmek, bizim amacımız. Zira burada biz Yalnızca teknoloji üretenleri, ürettikleri teknolojiyi tek başlarına göstermelerinde değil onu kullananla birlikte göstermelerini sağlıyoruz. Böylelikle referansı içinde çözümler vermiş oluyoruz. Buradan da neden lojistikten, neden mahsul yönetimine, neden alıcı takibine perakendenin dokunduğu her biçimde konudaki alakalı teknolojiyi de burada sunmuş oluyoruz. Çözüm oturumları dediğimiz Bölüm konferansımızı farklılaştıran en mühim konulardan tek tanesi. Az evvel de laf ettiğim benzeri teknoloji sahibi ile o teknolojiyi kullanan tek araya geliyor ve ne olduğunu, ne yarar ürettiğini anlatıyor. Perakende teknolojileri ödülleri veriyoruz. Buradaki amacımız perakende ile alakalı teknoloji üreten şirketleri tek şekilde alana çıkartmak, onları ödüllendirmek ve buraya getirerek de dahada geniş kitlelere ulaşmalarını sağlamak. Çok sayıda müracaat aldık. Jürimiz değerlendirmeleri yapacak, finale kalanlar da konferansımızda projelerini anlatacaklar” diye konuştu.

“Start-up’ları destek vermek bizlerin anne görevlerinden tek tanesi olmalı”

Start-up’lara yer verdiklerini dile getirerek konuşmasını sürdüren Gökyıldırım, “Burada start-up’ları destek vermek bizlerin anne görevlerinden tek tanesi olmalı. Zira isimi üzerinde o sart-up’lar kurmakta oldukları işleri yeşertecekleri tek ortam bulamazlarsa bunun tek işe dönüşmesi mümkün değil. Biz de perakende sektöründe onlara destek vermeye çalışıyoruz. anne konusu perakende var olan start-up’ları da buraya getirerek onları perakendecilerle buluşturuyoruz. E-spor tekrar bu sene tertemiz kattığımız kategorilerden tek tanesi. O da bildiğiniz benzeri çok hızlı büyüyen sektörlerden tek tanesi oldu. pc üzerinden oyun oynanması ve bunların filhakika hayat çapında turnuvalara dönüşmesi. Neticesinde asagi alta yazdığımızda sabahın acele saatlerinde başlayıp akşama civarindan süre gelen çok yoğun tek teknoloji maratonunun içinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Emrah Kuş – Murat Horoz

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet