Putin’den halka aşı uygulanması talimatı..haberi oku

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin önümüzdeki haftadan itibaren halka corona virüsü aşısının uygulanması için talimat verdi.

02 Aralık 2020 Çarşamba, 18:00

Rusya müdafaa Bakanlığı tarafından yapılan pandemi hastanelerinin açılışına telekonferans yoluyla katılan Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin mühim tek yönerge verdi.

Rusya’nın geliştirdiği “Sputnik V” isimli corona virüsü aşısı ile alakalı konuşan Putin, “Şu anda ülkede halihazırda iki milyon doz aşı imalatı yapıldı. Bu bize toplu olmasa da hatri sayilir büyüklükte ölçekli tek aşılama fırsatı veriyor” dedi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’ya hitaben konuşan Putin, “Bu hedefe ulaştığınızı düşünüyorsanız tek sonraki haftadan bu yana geniş çaplı aşılama çalışmalarına başlamanızı rica ederim” dedi.

Putin ayrıca, aşının en hatri sayilir büyüklükte riziko grubundaki kitle var olan öğretmenler ve doktorlara uygulanmasını istedi. Putin’in konuşmasından ardindan laf alan Golikova ise bu direktifi adina getirmek amaciyla hazır olduklarını ifade etti.

Rusya’da nihayet 24 saatte 25 bin 345 corona virüsü vakası tespit edilmesi ile toplaminda olay sayısı iki milyon 347 bin 401’e yükseldi. nihayet 24 saatte 589 kişi virüs hasebiyle hayatını kaybederken, toplaminda ölü sayısı ise 41 bin 532’ye ulaştı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirBioNTech'te corona aşısı müjdesi: Özlem Türeci açıkladıBioNTech'te corona aşısı müjdesi: Özlem Türeci açıkladı

İlginizi ÇekebilirOxford Üniversitesi açıkladı: Corona virüsü akciğerleri bunun benzeri etkiliyorOxford Üniversitesi açıkladı: Corona virüsü akciğerleri bunun benzeri etkiliyor

Başbakan Başbakan Yardımcısı Corona İngiltere Putin Rusya laf Vladimir Putin
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet