Rapor verilip evine gönderilen koronavirüs şüphelisini, ekipler yoldan çevirdi

Denizli’de hastanede reçete yazılarak, 5 günlük iş göremezlik raporu verilerek evine gönderilen şahıs hastaneden çıktıktan kısa bir süre sonra koronavirüs şüphelisi olarak peşine düşen polis ve özel sağlık ekipleri tarafından yoldan çevrildi.

26 Mart 2020 Perşembe, 08:00

Koronavirüs salgını ülkemizde can almaya ayni ritimde devam ederken, Denizli‘de hastaneye çok ateş şikayetiyle müracaat eden hastaya 5 hergün rapor verilerek gönderildi. Hatanın farkına varılmasının derhal peşinden kısa tek vakit sonra, kişi koronavirüs şüphelisi olarak peşine düşen polis ve hususi sağlık ekipleri tarafından yolundan çevrildi ve tedaviye alındı.

RAPOR VERİLİP YOLLANDI

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde çok ateş şikayeti ile Denizli Devlet Hastanesi‘ne gelen M.E. adli kişi koronavirüs şüphelisi olarak denetim edildi. doktor muayenesinin derhal peşinden reçete yazılan ve 5 hergün iş göremezlik raporu yazılan kişi hastaneden taburcu edildi.

EKİPLER YOLDAN ÇEVİRDİ

Evine gitmek üzere yola koyulan M.E’yi zabita ekipleri yapılan ihbar sonrası Örnek Caddesi üzerinde koronavirüs şüphelisi olduğu gerekçesiyle durdurdu. Özel tertibatlı sağlık ve zabita ekipleri olay adina gelerek şahısı ambulansla ve ve Denizli hükümet Hastanesi’ne götürdü.

M.E’nin hastanedeki işlemleri ayni ritimde devam ediyor.

Kaynak: İHA

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet