Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden Süleyman Turan için taziye mesajı yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 gün önce evinde hayatını kaybeden ve cansız bedenine bugün ulaşılan tiyatro oyuncusu Süleyman Turan için taziye mesajı yayınladı.

10 Eylül 2019 Salı, 16:00

Yeşilçam’ın ehil oyuncusu Süleyman Turan, 83 yaşında hayatını kaybetti. Komşularının polise haber vermesiyle bu erken cansız bedenine ulaşılan oyuncunun iki vakit evvel evinde hayatını kaybettiği alana çıktı. ehil oyuncunun vefat haberini alan Recep Tayyip Erdoğan ise taziye iletisi paylaştı.

“MEKANI CENNET OLSUN”

yüzlerce sinema filminde ve dizide oyun alan Süleyman Turan’ın vefat haberi herkesi derinden üzdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Twitter hesabından Turan amaciyla şu iletisi yayınladı: “Bugün vefat haberini aldığımız kıymetli tiyatro ve sinema oyuncusu Süleyman Turan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

NE OLMUŞTU?

Sinema sanatçısı Süleyman Turan, erken saatlerinde hayatını yitirdi. Süleyman Turan’ın kapıdaki gazeteleri almamasından şüphelenen komşuları polise havadis verdi. olay adina gelen zabita ekipleri çilingir yardımıyla içeri girdi ve ehil oyuncunun cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan analiz neticesi Süleyman Turan’ın iki vakit evvel hayatını kaybettiği belirlendi.

SÜLEYMAN TURAN KİMDİR?

hakikat isimi Süleyman Başturan var olan Yeşilçam’ın ehil ismi 19 Kasım 1936’da İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. Askerde gönüllü olarak katıldığı Türk Birliği ile Japonya’ya giden Turan, evvel oyun alani/sahne Tecrübenini Japonya’da Türk askerler arasında oynadığı tek piyesle yaşadı. Turan, tek vakit Japonya’da kalarak Bir takım filmlerde figüran olarak oyun aldıktan ardindan İstanbul’a gelerek tek tiyatro oyunuyla sahneye çıktı.

yüzlerce sinema filminde ve tv dizisindeki oyunculuğuyla hafızalara kazınan ve çeşitli mükafatlar alan sanatçı, Dönme Dolap, baş Belası ve Sevgili Dayım filmlerinin de senaryolarına imzasini attı.

Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden Süleyman Turan amaciyla taziye iletisi yayınladı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz