Rıdvan Dilmen’in “Temiz Eller Operasyonu” çağrısına Aziz Yıldırım’dan destek: Türk futbolunu baronlar yönetiyor..haberi oku

Fenerbahçe’nin 20 yıl başkanlığını yapan Aziz Yıldırım, Rıdvan Dilmen’in “Türk futbolunda ‘Temiz Eller’ gibi bir operasyon yapılması lazım” sözlerine destek verdi ve Türkiye’de futbolu baronların yönettiğini ifade etti.

23 Eylül 2020 Çarşamba, 16:30
Rıdvan Dilmen’in “Temiz Eller Operasyonu” çağrısına Aziz Yıldırım’dan destek: Türk futbolunu baronlar yönetiyor..haberi oku

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe‘nin Daha önceki başkanı Aziz Yıldırım, Sözcü gazetesinden Aytunç Erkin’e yaptığı izahta Daha önceki ulusal futbolcu Rıdvan Dilmen‘in sporda “temiz eller” operasyonu yapılmasına destek verdi.

Fenerbahçe’yi 20 sene yöneten ve 2011’de Fethullahçı pkk terör Örgütü (FETÖ) operasyonuyla cezaevine atılan Aziz Yıldırım, Türk futbolundan baron olarak onay edilen isimlerin temizlenmesi gerektiğini söyledi.

“GERÇEKLER alana ÇIKTI”

İsimler üzerinde durmadığını belirten Daha önceki Fenerbahçe Başkanı, “Yıllar evvel Türk futbolunun baronlar tarafından yönetildiğini söylemiştim. ‘Gerçeklerin tek vakit alana çıkmak benzeri huyu vardır’ cümlesi tek sefer dahada kanıtlandı ve hakikat alana çıktı. Baronları temizlemek şart. İsimler üzerinde durmuyorum. dahada öylesine mevzu ve olay var ki… 2016 seneninde avukatlarımız, medyayla alakalı hatali ilaninda bulunmuştu. Ona bakın” şeklinde konuştu.

“DOSYAMIZ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDA Daha BEKLİYOR”

Aziz Yıldırım’ın en yakınındaki isimler arasında bulunan ve 2011’de FETÖ’ operasyonuyla cezaevine atılan Fenerbahçe’nin Daha önceki asbaşkanı Şekip Mosturoğlu da 2016 yılındaki hatali ilaninda bulunmalarına vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Aziz Yıldırım vekilleri olarak Eylül 2016’da verdiğimiz, ek hatali duyurusu dilekçemiz eğer bugüne civarindan ele alınıp neticelense idi Rıdvan Hoca’nın laf ettiği spor medyasındaki temiz eller operasyonuna çoktan başlanırdı. Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda, o dönemin yargı mensuplarıyla alakalı dosyamız bekliyor. 12 Mayıs 2012’de stadımızda ve etrafında yaşanan provokasyon dosyası bekliyor. dört Nisan 2015’te futbolcularımızı taşıyan otobüs Rize’de kurşunlandı. O dosya ne oldu, bilinmiyor.

RIDVAN DİLMEN: HEPİMİZİ GBT’DEN GEÇİRMELERİ LAZIM

Rıdvan Dilmen geçtiğimiz günlerde NTV’de yaptığı açıklamada, “Türkiye’de bu, bugünlük mevzu değil. kendisinin arı kovanlarına biri çomak sokmuş benzeri düşündüler. Hafife alınacak tek mevzu değil bu. T.C. Devleti’nin netlikle ve netlikle ‘Temiz Eller’ benzeri harekât yapması lazım. İstanbul Başsavcılığı ve hak Bakanlığı’nın hepimizi, federasyonu, hakemler, temsilciler, gazetecilerin GBT’den geçirilmesi lazım. Maliye’nin bendeniz de dahil bütün bu gazetecilerin girilmesi lazım. Nasıl vatandaşlardan vergi alınıyorsa, alınması lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet