Sergen Yalçın: ‘İlk 45 dakikada istediğimiz ruh sahadaydı’..haberi oku

Başakşehir karşısında 3-2 kazanan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın karşılaşmanın ardından ilk 45 dakikada istedikleri ruhun sahada olduğunu söyleyerek, “Son bölümde rahatlıktan dolayı 2 gol yesek de aslında rahat bir maç oldu bizim için” dedi.

21 Kasım 2020 Cumartesi, 23:02

Süper Lig’in 9. haftasında nihayet şampiyon Başakşehir’i konuk eden ve sahadan 3-2’lik galibiyetle ayrılan Beşiktaş’ta teknik patron Sergen Yalçın mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında sualleri yanıtladı. Mücadeleyi değerlendirerek sözlerine başlayan Yalçın, “Kazandığımız amaciyla çok mutluyuz. Yorucu tek periyottan geçiyoruz, önümüzde Yorucu haftalar var. Bu civarindan yoksun oyuncuya rağmen, adina oynayan arkadaşların çok iyi oynaması, çok iyi performans göstermesi bizi mutluluk dolu etti. İlerisi amaciyla çok iyi tek galibiyet aldığımızı düşünüyorum. dahada mutluluk dolu ve umutlu tek şekilde önümüze bakıyoruz.

İlk 45 dakikadaki oyunu gördükten ardindan bunu hissedebiliyoruz. Performansımızı dahada yukarıya çekersek istediğimiz seviyeye geliriz. Başakşehir Sahiden çok iyi oynayan kuvvetli tek takım. Oyunsal manada eksiklerimiz var. İkinci yarıda 15-20 dakika baskı yedik ve bu baskıdan çıkamadık. 3-0’dan ardindan oyun çok basit olabilirdi ama oyuncularımız oyun bitti diyerek huzurlu tavır alınca beklemediğimiz iki gol yedik. Bunları iyisiyle kötüsüyle unutup derbiye hazırlanmak istiyoruz. O da baya tek güç mücadele olacak benzeri görünüyor” ifadelerini kullandı.

“Bu galibiyetle umutlarımız arttı”

Başakşehir karşısında evvel 45 dakikada oynanan oyuna dikkat çeken Sergen Yalçın, “İlk 45 dakikada istediğimiz ruh sahadaydı. 2-0’lık tek skor ve Tamamiyle oyuna hükmeden ir takım vardı. 11 futbolcu da maksimumla ugras etti. İkinci yarıda baskı yedik ama bunu da kırdık. nihayet kisimda çok sade iki gol yedik, bu seviyede olmaması gerekir bunun. çok fazla huzurlu olunca, nihayet kisimda başımıza geleni gördük. iki haftadır 10 kişiyle idman yapıyoruz. geçen vakit 16-17 kişi olunca biz de şaşırdık idmanda takım kalabalıklaştı diye. Oyuncular açısından da basit değil, bizim açımızdan da basit değil. Elimizden gelenin en iyi olanini yapmaya çalışıyoruz. İstediğimiz tempoyu ağır ağır yakalamaya çalışıyoruz. N’Koudou aylardır yoktu, Gökhan tertemiz dahil oldu takıma. Adem de Covid-19 atlattıktan bu yana, marttan bu yana tertemiz yeni toparlanmaya başladı. Bugünkü galibiyetle umutlarımız dahada da arttı” izahını yaptı.

“Takımın çok zorlandığını düşünmüyorum”

Maç içinde sakatlanarak oyundan çıkan Rıdvan Yılmaz’ın vaziyetiyle alakalı Daha bilgi sahibi olmadığını sözlerine ek eden Beşiktaş teknik patronu Sergen Yalçın, “Rıdvan’ın sakatlığını tam bilmiyorum, yarın netleşir. Bizim kadromuzda var olan her oyuncu evvel 11’de oynayabilir ve hepsi de bunun farkında. Yeter ki istediğimizi yapsınlar, yeter ki Beşiktaş’ın futbolcusu nasıl olmalı ve sahada ne yapmalı, bunu bilsinler. Şu anne civarindan kadromuzda oynamayan hiçbir oyuncumuz kalmadı.

Camianın istediği performansı sergilerlerse oynarlar. Bunu yapmıyorsan Zati oynamayı beklemeyeceksin. kimi işler iyi gidiyor, kimi perişan gidiyor, kimi suçlu hoca oluyor, kimi oyuncu oluyor. Bu oyun güç tek oyun ama en nihayetinde camiaya mücadele kazandırmak zorundasın” dedi. Başakşehir maçına iyi hazırlandıklarını da sözlerine ek eden Yalçın, “Oyuncularımızı iyi konsantre ettiğimizi düşünüyorum. Bu tür güç maçların nasıl oynanması gerektiğine oyuncuları iyi hazırladık. Oyunun başlangıcı ve evvel 45 dakikalık kisimda futbolcuların nasıl hazırlandığı çok net şekilde alana çıktı. İkinci yarıda Bir takım inişler çıkışlar oldu ama bendeniz bu erken takımın çok da zorlandığını düşünmüyorum. İkinci yarıda 15-20 dakika baskıdan çıkamadık ama ardindan bu baskıyı kırdık. Bu sefer de rahatlıktan iki gol yedik. Bunlar oyun içinde olabiliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Bozhan Memiş
 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet