Sergen Yalçın'dan transfer açıklaması..haberi oku

Başarılı hoca, sezonun ikinci yarısında da Ersin ve Utku’yla yola devam edeceklerini açıkladı. Yalçın, “Ben, 2 tane kaleciyle yola çıktım. Kesinlikle kaleci almayacağım. Kalede bir risk aldık. Risk almadan başarılı olamazsın. Sonucu ne olursa olsun almayacağım” dedi.

24 Kasım 2020 Salı, 08:00

Beşiktaş teknik patronu Sergen Yalçın, kulübün tasima gündemi ve sektör günkü Fenerbahçe derbisi öncesindeki takımın nihayet vaziyetiyle alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Bir gün evvel erken A Spor’a konuşan Yalçın, evvel olarak 3-2 kazandıkları Yorucu Başakşehir sınavını değerlendirdi. Başarılı teknik adam, “Muhteşem tek 45 dakika oynadık. İkinci yarı baskı yedik, baskıdan nasıl çıkmamız gerektiğini de futbolcularımızla konuşmuştuk ama 20 dakikalık tek kisimda sıkıntı yaşadık. Penaltıdan ardindan rakip 10 kişi kalınca, oyuncularımız belli tek süre rehavete düştüler ve iki adet gol yedik. Futbolda bunun benzeri şeyler oluyor ama kazanmak çok önemliydi. Larin, kanat kisminda hiç düşünmediğimiz tek oyuncuydu. Oyuncunun istek ve arzusu bizim onu, orada kullanmamızı sağladı” ifadelerini kullandı.

‘Utku olmasaydı buyruğa oynayacaktı’

Ara tasima çagi öncesindeki planlarıyla alakalı de konuşan kara Kartal’ın hocası, “Ben iki adet kaleciyle yola çıktım. Bize diyorlar ki, ‘gençleri oynat’. bendeniz de tamam diyorum. iki adet kaleciyle oynuyorum. ardindan diyorlar ki ‘kaleci al’. Kaleci netlikle almayacağım. Kulübüme de muavin olmaya çalışıyorum. tek adet yabancı kalecinin maliyetine bakın. Kalede tek riziko aldık. riziko almadan başarılı olamazsın. neticesi her halükarda almayacağım. 16 yaşında üçüncü kalecimiz var. O da iyi tek kaleci olacak. Utku olmasaydı 16 yaşında olan Emre’yi oynatacaktık” diye konuştu.

‘Derbi amaciyla her şeyi yapacağız’

Pazar günkü derbi mücadelesi döneminden evvel tek neticeye kilitlendiklerini belirten Sergen hoca, “Derbide çok güzel, tempolu tek mücadele bekliyorum. dahada iyi oynayan kazansın. Fenerbahçe’yi yenmek amaciyla elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

Pazar bugünü çıkacakları Fenerbahçe deplasmanını da değerlendiren Sergen Yalçın, “Bence iyi tek mücadele olacak. Fenerbahçe iyi ve kaliteli oyunculara sahip. Biz de aynı şekilde cevap vereceğiz. Çok güzel, tempolu tek mücadele bekliyorum. dahada iyi oynayan ve dahada konsantre var olan kazansın. Fenerbahçe’yle 100 senedir oynuyoruz. Rakibimiz ama sonsuz dostumuz. Fenerbahçe’yi yenmek amaciyla elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz de Fenerbahçe de kazanmak istiyor” sözlerini sarf etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet