Şimdi gerçekten ‘Tim Apple’ oldu

ABD Başkanı Donald Trump’ın Apple CEO’su Tim Cook’a yanlışlıkla “Tim Apple” diye hitap etmesi sonrası, Cook adını değiştirdi. Apple CEO’su Twitter hesabındaki adını “Tim Apple” yaptı.

08 Mart 2019 Cuma, 16:13

ABD Başkanı Donald Trump’ın nihayet gafına mevzu var olan Apple CEO’su Tim Cook, yasamsal ağ Twitter’daki ismini değiştirdi.

Önceki vakit Trump’ın, ak Saray’da düzen ettiği ve Apple CEO’su Cook’un da katıldığı toplantıda, Tim Cook’a, “Tim Apple” diye hitap etmesinin derhal sonrasından Cook’tan sürpriz tek adım geldi.

 

Trump’ın bu gafının derhal peşinden Tim Cook, Twitter’daki ismini “Tim Apple” olarak değiştirdi. Apple CEO’su, Twitter’da evvelki güne civarindan “Tim Cook” var olan isimi ve soyadını, “Tim” yerine “Apple” logosu ekleyerek, yeniledi.

Twitter’ı iOS veyahut MacOS cihazlarında kullananların karşısına çıkan bu tertemiz ismin, Android ve Windows işletim sistemli başka cihazlarda ise görünmediğini belirtelim.

Apple’ın şirket logosu Daha Unicode simgesi olarak global onay görmediği amaciyla iOS ve MacOS dışındaki kullanıcılar, Tim Cook’un Twitter hesabında Apple logosu adina enteresan ve manası olmayan tek simge görüyorlar.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz