Son Dakika: Akşener’i yalancılıkla suçlayan Ümit Özdağ İYİ Parti’den istifa etti..haberi oku

05 Mart 2021 Cuma, 00:48

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu argüman eden İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ partisinden ihraç edilmişti. Kararı mahkemeye taşıyan Özdağ, Yargıtay kararıyla partiye art dönerken, bu erken TBMM’de tek medya toplantısı düzenledi.

AKŞENER’İ YALANCILIKLA SUÇLADIKTAN ardindan İSTİFA ETTİ

İYİ Parti’nin kuruluş amacından saptığını ve çizgisinden kaydığını belirten Özdağ, genel reis Meral Akşener’i yalancılıkla suçlayarak partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Özdağ’ın yaptığı izahtan satır başları şu şekilde:

“Bana baz alinarak Meral Akşener’in kızgınlığının temelinde bu vardır. Akşener’e karşı tek genel başkanlık mücadelesi içinde olmadım. örgütleri dahi Özdağ’ın saklı planı var demesinler diye ziyaret etmedim. Vatanseverlere vermiş olduğum tek laf vardı. FETÖ, PKK ve başka bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. bendeniz bu sızma ile ugras ettim. Akşener’i bu rahatsız etmiş. İYİ Parti’nin iktidar olabilmesi amaciyla mart seçimlerinden 5 ay evvel Akşener’e 7 sayfalık tek raporla İYİ Parti’nin seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım. Akşener, bu önerimi reddetti. ardindan cumhuriyet milletçe partisi ile müzakereler başladı. CHP, İYİ Parti uzlaşması üstüne ulusalci devinim partisi ve AK Parti arasındaki ittifak tekrar kuruldu.

“İYİ PARTİ’Yİ CHP’NİN UYDU PARTİSİ HALİNE GETİRDİLER”

Sarı sendikacıların ne olduğunu biliyorsunuz. Sarı sendikacılık benzeri tek de sarı muhalefetçilik var. İYİ Parti’yi CHP’nin uydu partisi haline getirdiler. Bana kızacağınıza cumhuriyet milletçe partisi İBB Başkanı’na İYİ Parti’yi aşağılayan cumhuriyet milletçe partisi Çanakkale Belediye Başkanı’na kızın. Çantalar, makamlar karşılığında İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Bunların hepsinin ispatı var.

“AKŞENER’İN yalan SÖYLEDİĞİNİ BİLİYORUM”

Kongrede aday olmamamıza rağmen, İsmail Koncuk ile birlikte üstleri çizilenler listesinde yer aldık. Aday olmayanların nasıl üstünü çizersiniz? Akşener bu listeden haberi olmadığını söylüyor. Akşener’in yalan söylediğini düşünüyorum. Düşünmüyor, biliyorum. Bu kara listeyi Koray Aydın ve Meral Akşener hazırladı. İYİ Parti’ye hainlik edilerek komplo kuruldu. Sırtımızdan vurulduk.

“AKŞENER YÜZÜNDEN HDP KARS’I KAZANDI”

Bana yalan söyleyerek, arkamdan iş çevirerek İdris Naim Şahin’in adaylığı evvel istifa nedenimdi. İkinci istifa nedenim İYİ Parti’nin Kars’ta adayını art çekmemesiydi. Bundan dolayı HDP Kars’ı kazandı. Akşener, HDP’nin Kars’ı kazanması karşısında Suskun kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. mükemmel tek çözüm önüne konmasına rağmen, bunu reddetmiştir.

“ALÇAKÇA PROPAGANDA SÜRECİ BAŞLATILDI”

Hakkımda alçakça propaganda zamani başlatıldı. Benim hakkımda kent başkanlarına name yollandı. Bununla alakalı hatali ilaninda bulundum. Akşener’e de ikazda bulundum, üstüne gideceğimi söyledim.

“BUĞRA KAVUNCU FETÖ İLE İLTİSAKLIDIR”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır. Türk milliyetçileri bu zihniyetten zamanı geldiğinde en ağır şekilde hesap soracaktır. Akşener, FETÖ iltisaklılarla yollar yürümekte çok huzurlu davranıyor. dahada ne civarindan huzurlu yürüyeceğini göreceğiz. bendeniz Akşener’den nasıl saklı tek anayasanın içinde olduklarının hesabını sordum. görevli üyelerden habersiz tek şekilde HDP ile kirli tek anayasa çalışması yapılmıştır.

“AYNI PARTİDE BULUNMAM MÜMKÜN DEĞİLDİR”

HDP ile aynı masaya oturanlarla, HDP’yi Kürtlerin temsilcisi olarak görüp kapatılmasını istemeyenlerle, aynı partide bulunmam mümkün değildir. İYİ Parti’den istifa ediyorum”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet