Son Dakika! Bakan Soylu’dan, Ekrem İmamoğlu’na suikast girişimi iddiasına yanıt: Böyle bir girişim söz konusu değil..haberi oku

02 Aralık 2020 Çarşamba, 20:45

Bazı basın yayın organlarında, terör örgütü DEAŞ tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na suikast düzenleneceği yönünde haberler yer almıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü söz konusu iddiaları yalanlarken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Bakan Soylu, TBMM’ye gelişinde gazetecilerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast iddialarına ilişkin sorusunu cevapladı. Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün gerekli açıklamayı yaptığını belirterek, açıklamanın yeterli olduğunu ifade etti.

“BU TİP TEHDİTLER HEP GELİR”

Soylu, 65-80 arası eyleme yönelik duyum aldıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Bunlar da ilginizi çekebilir

Tedbirlere rağmen korona verilerinde vahim artış! Vaka ve vefatlar yine rekor kırdı

Tedbirlere rağmen korona verilerinde vahim artış! Vaka ve vefatlar yine rekor kırdı
Yağmur Aşık'ın öldürme planı davasında inanılmaz ifadeler: Benden hamile kaldı

Yağmur Aşık’ın öldürme planı davasında inanılmaz ifadeler: Benden hamile kaldı
NATO zirvesinde büyük gerginlik! Pompeo, giderayak Çavuşoğlu ile atıştı

NATO zirvesinde büyük gerginlik! Pompeo, giderayak Çavuşoğlu ile atıştı

“Dün Emniyet Genel müdürümüz açıkladı. Kamu görevlilerine, görevleri nedeniyle terör örgütlerinin hedefi olabilecek kişilere, sansasyonel sonuçlar oluşturabilecek kişiler, eylemler, yerler, bunlara yönelik terör örgütleri kendilerine ait hedef belirler. Kayyumlarımız bazen haftada 5 bir kişiye, bazen ayda 3-4 bir kişiye bu tip tehditler gelir. Biz bir kıraathanede konuşulan bir konuyu da değerlendirmek zorundayız. Hiçbir şeyi azımsamayız, küçümsemeyiz, hepsinin tek tek değerlendiririz. Türkiye’de devlet büyüklerimize bu konuda terör örgütlerinin yaptıkları tehditleri hem bu konudaki meselelerin takibi açısından sürekli olarak da değerlendiririz. Kamu görevlilerine, özel şahıslara kendi kişilikleri sebebiyle yapılanları değerlendiririz. Bu konuda bütün tedbirleri alırız. Burada hassasiyetle durduğumuz bir şey vardır ve gönderdiğimiz bilgi notlarında da vardır, kişilere de iletiriz. Bunu kamuoyu ile açık bir şekilde, medya ile paylaşılmamasını istirham ederiz. Çünkü, bu duyumların kendilerine ait dereceleri vardır. Bu konuda özellikle PKK, DEAŞ, PYD’den tehdit alanlar var”

“SUİKAST GİRİŞİMİ İDDİASI DOĞRU DEĞİL”

Soylu, “Bunların kamuoyu ile paylaşılmasını, kamuoyu ile bir süreç ortayla konmasını şundan dolayı istemeyiz. Terör örgütleri eylem hedefleri kadar aynı zamanda bir hedefleri daha vardır. Bu hedefleri kendilerinden olabildiğince söz ettirmek, toplumun güveni ve istikrarını sarsmaya yönelik adım atabilmektir. Böyle bir suikast girişimi söz konusu değildir. Suikast girişimi yakalanan kişi söz konusu değildir. Bizim Orhan Miroğlu en çok tehdit alanlardan birisi. PKK’nın sürekli tehdidindedir” dedi.

Kaynak :haberler

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet