Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! 5 kişi hayatını kaybetti..haberi oku

Son dakika! Ermenistan, Azerbaycan ile yaşanan Karabağ gerginliğinde bir kez daha sivilleri hedef aldı. Daha önce birkaç kez Ermeni saldırılarının hedefi olan Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentleri gece yarısı balistik füzelerle vuruldu. Saldırıda 5 sivilin öldüğü, 35 kişinin yaralandığı ve çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı belirtildi.

17 Ekim 2020 Cumartesi, 09:15
Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! 5 kişi hayatını kaybetti..haberi oku

Azerbaycan ordusu karşısında ağır kayıplar veren Ermenistan, sivilleri amaç almaya ayni ritimde devam ediyor. Ermenistan ordusu, balistik füzelerle tekrar Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentlerine hücum düzenledi.

HAYATINI KAYBEDENLER VE YARARILAR VAR

Gence’deki saldırıda 10-15 ailenin yaşadığı yapı Tamamiyle enkaza döndü. yıkıntı altında kalanları kurtarma çalışmaları ayni ritimde devam ediyor. mahalli kaynaklar, hayatını kaybedenler ve yaralılar olduğunu aktarıyor.

“25-30 KİŞİ yıkıntı ALTINDA KALDI

Öte yandan, olay yerinden yayın yapan CNN Türk’e konuşan Azerbaycanlı tek vatandaş, yıkıntı altında 25-30 vatandaşın bulunduğunu söyledi.

Bir başka yurttaş ise yaptığı açıklamada, “Uzun menzilli roket ile hücum düzenlediler. Çocukların uyuduğu vakitte bunun benzeri tek saldırının düzen etmesi insanlığa sığmaz. Siviller öldürülüyor. Bu insanlık suçu” ifadelerini kullandı.

HİKMET HACIYEV: ERMENİSTAN GENCE VE MİNGAÇEVİR’İ VURDU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev yasamsal medyadan yaptığı izahta ” İnsani ateşkesin arkasına saklanan Ermenistan silahlı kuvvetleri, pkk terör ve harp suçları uygulamalarına ayni ritimde devam ediyor. Azerbaycan’ın Gence ve Mingaçevir şehirleri roket saldırılarına uğradı. Yaralılar ve hasarlar belirlenecek” dedi.

5 KİŞİ yasamini KAYBETTİ

Haciyev, ilerleyen saatlerde tertemiz tek İzah dahada yaparak, Ermenistan’ın Gence’ye düzen ettiği roket saldırısında 20’den çok evin yıkıldığını bildirdi. Haciyev, “Ermenistan’ın Gence’ye düzen ettiği roket saldırısı neticeninde 35 sivil yaralandı ve 5 sivil öldü. iki bebek ölüler arasında. aciliyetli durum çalışmaları hali hazırda ayni ritimde devam ediyor. Ermenistan’ın terörü ve harp suçları ayni ritimde devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet