Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? Gözler MEB duyuru sayfasında

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün açıklanacak. Gün boyunca Google’dan “Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları” araması yapan adaylar heyecanlar sözlü sınav sonucu bekliyor. Sadece 60 ve üzerinde puan alanların başarılı sayılacağı sınav ardından adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek. Başarılı olanlar tercihlerini yapmasının ardından sonuçlar 16 Temmuz 2019 belli olacak. Sözleşmeli öğretmenlik tercih ve atama takvimi daha önce MEB tarafından yayımlanmıştı. Peki Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları belli oldu mu?

04 Temmuz 2019 Perşembe, 16:24

30 Haziran’da nihayet bulan mülakatların derhal peşinden gözler sözleşmeli öğretmenlik sözlü imtihan sonuçlarına çevrildi. Sözleşmeli öğretmen olman istek eden vatandaşların sözlü sınavda da başarılı olması gerekiyor. Sözlü imtihan sonuçlarının belli olmasının derhal peşinden atama tercihleri 30 Temmuz ile 5 Ağustos tarihinde alınacak. Tercihler, rastgele tek kent veyahut kaza ulusal eğitim müdürlüğüne onaylatılacak. dahada evvel açıklanan tarihlere göre ise öğretmenlik mülakat sınavı neticeleri ise dört Temmuz Başka bir deyişle bu erken MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından duyurulması bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI

Takvime göre, 12-30 Haziran tarihleri arasında yapılan sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavlarının neticeleri bugün Başka bir deyişle dört Temmuz’da duyuru edilecek. ama saat kaçta açıklanacağı ile alakalı MEB’den Daha tek bilgi paylaşılmış değil. Sözlü imtihan sonuçlarına ait itirazlar, 8-10 Temmuz’da alınacak, tercihlerin neticesi ise 16 Temmuz 2019 belli olacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ait seçenek ve atama takvimi açıklandı. 20 bin sözleşmeli öğretmenin eğitim müessesesi tercihleri 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak. Öğretmenlerin atama neticeleri 9 Ağustos’ta açıklanacak.

Bakanlığın web sitesinden açıklanan “2019 mart sözleşmeli öğretmen atama duyurusu çerçevesinde başvuranların seçenek ve atama işlemine ait takvim”e göre, öğretmen adaylarının eğitim müessesesi tercihleri, 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak.

Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos’ta yapılacak atamalarının derhal peşinden iki Eylül itibarıyla göreve başlayacak.

TERCİH SÜRECİ ne türlü OLACAK?

Sözlü imtihan neticeninde 60 ve üzerinde nokta alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere seçenek yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en çok 20 eğitim müessesesi amaciyla elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı kent veyahut değişik şehirlerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, rastgele tek kent veyahut kaza ulusal eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Adaylar seçenek dışı seçenek olarak;

“Tercihlerim dışındaki eğitim müesseselerine atanmak istemiyorum.”

“Tercihlerim dışındaki eğitim müesseselerine atanmak istiyorum.” seçeneklerinden tek tanesini netlikle işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim müesseselerine atanmak istemiyorum” seçeneğini işaretleyenler, duyuru edilen kontenjanlardan boş var olan eğitim müesseselerine pc kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye heyeti kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan pc ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve pc bilimleri, pc teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını seçenek edecektir.

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet