Taş ocağında dehşet! 5 çocuktan 2’si hayatını kaybetti..haberi oku

Konya’nın Seydişehir ilçesinde serinlemek için taş ocağında bulunan su birikintisine giren 5 çocuktan 2’si boğularak hayatını kaybetti.

21 Haziran 2022 Salı, 07:15

Olay, öğle saatlerinde Seydişehir kazasina bağlı Tol Mahallesi’nde bulunan Daha önceki kum ocağında alana geldi. alinan bilgiye göre, Talha Korkmaz (16), Ferhat Şık (14), Mustafa Ş. (16), Sedat Ş. (13) ve Mert D. (15) serinlemek amaciyla taş ocağında yağmur ve kar sularının oluşturduğu su birikintisine girdi.

BATIP ÇIKMAYA BAŞLADILAR

Bir süre suda yüzen çocuklardan Talka Korkmaz ile Ferhat Şık suya batıp çıkmaya başladı. İki arkadaşının suya batıp çıktığını gören başka çocuklar kendisinin çabalarıyla sudan çıkmayı başardı.

Talha Korkmaz ve Ferhat Işık’ın suya battığını ayrım eden çocukların havadis vermesi üstüne olay adina jandarma, ambulans ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ev Başkanlığı Su Altı Arama ve Kurtarma ekipleri derhal sevk edildi.

Sudan kendisinin çabalarıyla kurtulan üç çocuk, önlem emeliyle ambulansla Seydişehir hükümet Hastanesine kaldırılarak rehabilitasyon altına alındı. Dalgıç ekiplerinin yaptığı kurtarma çalışmaları neticesinde Talha Korkmaz ve Ferhat Şık’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Hayatını kaybeden iki çocuğun cenazesi otopsi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı. Hayatını kaybeden Talha Korkmaz’ın Seydişehir tarım Odası Başkanı ve Tol mahallesi Muhtarı İsmail Korkmaz’ın erkek çocuğu olduğu öğrenildi. Olayla alakalı tahkikat başlatıldı. İHA

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz