Trabzonsporlu Nwakaeme’den Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’e Övgü

Trabzonspor’un Nijeryalı futbolcusu Anthony Nwakaeme, “Bunca zamandır futbol oynuyorum, birçok takım değiştirdim ama Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür kadar yetenekli genç oyuncu görmedim.” şeklinde konuştu.

08 Mart 2019 Cuma, 16:07

Trabzonspor’un Nijeryalı futbolcusu Anthony Nwakaeme, takım arkadaşları Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’ü övdü.

Nwakaeme, Trabzonspor dergisine verdiği röportajda, futbola sokaklarda başladığını ve katıldığı tek futbol akademisinin derhal peşinden profesyonelliğe geçtiğini aktardı.

Romanya’nın Cluj takımında denenmesine karşın teknik patron tarafından beğenilmediğini laf eden Nwakaeme, “Ben de bunun mesele olmadığını, ülkeme dönmek istediğimi söyledim. Bunun üstüne Cluj başkanından sürpriz tek telefon geldi ve bana, ‘Hoca seni beğenmemiş olabilmektedir ama bendeniz seni kaçırmak istemiyorum. Bize imzasini at, gerekirse seni 2. ligde bulunan tek takıma kiralık olarak gönderelim. tek vakit orada oynarsın.’ dedi. Bu önerisi onay ettim ve 2. lig ekiplerinden Turda’ya tasima oldum. Bu takımda oynadığım beş mücadelede sekiz gol atmayı başardım. ardindan hocamız takımdan gönderildi. Bu gelişme sonrası dönem arasında tekrar Cluj’a döndüm.” ifadelerini kullandı.

dahada ardindan ülkesine dönüp amatör tek takımda maça çıktığını belirten Nwakaeme, bu karşılaşmanın derhal peşinden da İsrail ekibi Hapoel Raanana’ya tasima olduğunu kaydetti.

“GEÇTİĞİMİZ SEZON 14 GOL 8 ASİST YAPTIM”

Nwakaeme, 2015’te tasima olduğu Hapoel Beer Sheva’da en iyi dönemini geçirdiğine işaret ederek, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Geçtiğimiz sezon 33 mücadelede toplaminda 14 gol atıp sekiz de asist yaptım. Hapoel Beer Sheva’ya tasima olduğumda takim takriben 41 senedir şampiyonluk yaşayamamıştı. Orada geçirdiğim üç senede üç lig, iki süper kupa, tek kupa şampiyonluğu ve çeşitli başarılar elde ettik. nihayet sezonumda Bir hayli sakatlıkla boğuşmama ve tek vakit dinlenmeme karşın bu istatistiği elde ettim. Kariyerime 10 numara olarak başladım, Romanya’da forvet, İsrail’de hemide forvet ayni vakitte da sol açık mevkilerinde oynadım. Sol açık mevkinde çok iyi neticeler aldığımı söyleyebilirim.”

“DAHA İYİ OLACAĞIZ”

Takımının şu anki vaziyetine da değinen Nijeryalı futbolcu, “Gayet iyi tek takımımız var. hemide becerili ayni vakitte da toy oyunculardan heyeti tek kadromuz bulunuyor. bütün mevkilerde çok iyi oyuncularımız var. İleride çok dahada iyi olacağımızı düşünüyorum. Kendime amaç koyan biri değilimdir. alana çıkıp, atabildiğim civarindan gol atıp takımıma elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyorum. Kafanızda tek amaç olursa alana çıktığınızda yanlış oynayabilirsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kararlı ve her vakit kazanmayı istek eden tek hocamız var. Bu kararlılığını bize de yansıtıyor.” diyen Nwakaeme, taraftarların verdiği desteğin kendisi kendilerini motive ettiğini aktararak, “Türk oyuncuların çok becerili olduğunu düşünüyorum. Bunca vakittir futbol oynuyorum, Bir hayli takım değiştirdim ama Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür civarindan becerili toy oyuncu görmedim.” şeklinde görüş belirtti.

Futbolu bırakacağı güne civarindan kendine Katiyen amaç koymayacağını laf eden Nwakaeme, Yalnızca anı yaşamak istediğine işaret etti.

“KIŞ BANA GÖRE DEĞİL”

Soğuk havadan nefret ettiğini, sıcağı ise çok sevdiğini belirten Nwakaeme, “Soğuktan nefret ederim. netlikle kış bana göre değil. bu yüzden hanemin çok sıcak olmasını istiyorum. Bunun neticeninde da minik kazalar oluyor. Zira haneden çıkınca da kombi en üst seviyede çalışmaya ayni ritimde devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Nwakaeme, Trabzon’daki boş vakitinin hatri sayilir büyüklükte bölümünü hanede geçirdiğini belirterek, “Hep böyleydim. Evcimen tek insanım. Antrenmandan çıkınca derhal Haneye giderim. hanedeyken çogunlukla uyurum, müzik dinlerim. Akşamları ise saat 20.00’de Nijerya’dan yayın yapan tek radyo kanalını dinlerim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz