Yerinde Halı Yıkama Hizmeti

28 Eylül 2019 Cumartesi, 17:09

Halı yıkama firmaları insan sağlığını korumak ve evlerde hijyeni sağlamak açısından çok önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedirler. Bu nedenle halı temizleme alanında faaliyet gösteren şirketlerin işlerinde bilgili ve uzman kadroya sahip olmaları da son derece önemli olacaktır. Çünkü halı yıkama ve temizleme işi hem ciddiyet gerektirmektedir hem de profesyonellik ister. İyi ve yerinde halı yıkama hizmeti veren kurumsal şirketler genellikle halıları ev ya da iş yerlerinde sizlere sunacakları bir makbuz karşılığında teslim almaktadırlar. Halı yıkarken, ürünlerin zarar görmemesi açısından türüne göre sınıflandırma yapmak çok önemlidir. Cins ve de niteliklerine göre halı yıkama işlemlerinde de farklılıklar söz konusu olacaktır. Aynı zamanda firmalardan daha doğru ve net fiyat bilgisi alınabilmesi için de ölçüm işlemlerine gereksinim duyulur. Bu nedenle halı temizleme firmaları seçmeden önce şirketlerin bu tür hizmetleri verip vermediğine dikkat etmek şarttır.

Yerinde Halı Yıkama Nedir

Halının türü, nitelikleri belirlenip ölçülendirme işlemi yapıldıktan sonra ise üzerinde uzun zaman boyunca birikmiş olan tozlardan arındırılması gerekir. Toz, kum vb. gibi yabancı maddelerden halıların arındırılması işlemi esnasında profesyonel makinelere gereksinim duyulmaktadır. Daha sonraki aşamada ise tozlardan arınmış halılar yıkama havuzlarına alınır. Tür ve niteliklerine göre ayrı işlemler gerçekleştirilerek, ilk aşamada ürün su ile ıslatılır ve böylece de kir ve lekelerin yumuşatılması sağlanır. Halı yıkama firmaları genellikle özel yumuşatıcı özelliği bulunan bitkisel özlü şampuanlarla temizlik işlemini gerçekleştirmektedirler. Elbette ki yıkama işlemi halının hem ön hem de arka yüzü için gerçekleştirilecektir.

Halı yüzeyindeki lekeler için özel olarak üretilmiş olan ve %90 leke çıkarıcı özelliği bulunan özel ürünler tercih edilmektedir. Ayrıca da daha hijyenik bir ürün ortaya çıkarabilmek için de bakteri ve zararlı canlıların tamamen yok edilmesi adına, ilaçlı su kullanımı da yapılmaktadır. Bu işlem hem evlerin hem de halıların uzun süre boyunca steril kalmasına olanak sağlar. Ancak ilaçlı suyun bir süre boyunca halı yüzeyinde kalması oldukça önemli olacaktır. En son aşamada ise halı sıkılarak, yine steril bir ortamda kurutularak müşterilere teslim edilmelidir. Kaliteli halı yıkama hizmeti için antalya halı temizleme firmaları tercih edilmelidir.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet