Yıllar sonra bulduğu öz babasına “Yıllarımın hesabını ver” diyerek tazminat davası açtı

Muğla’da otobüs şoförlüğü yapan Cihan Altın, 6 yaşında kaybettiği babasının öz babası olmadığını öğrendikten sonra DNA testi yaptırdı. Testle öz babasının kim olduğunu kesinleştiren Altın “Babasız yaşadığım yılların hesabını vermesini istiyorum.” diyerek tazminat davası açtı.

25 Eylül 2019 Çarşamba, 18:49

Muğla‘da rastlanması az var olan tek olay yaşandı. Otobüs sürücülüğü yapan Cihan Altın, tek yolcusunun ikazı sonrası 6 yaşında kaybettiği babasının hakikat babası olmadığını öğrendi. DNA testiyle kesinleştirdiği öz babasına içsel tazminat davası açtı.

“BABANA SELAM SÖYLE”

Evli ve tek bebek babası 31 yaşında olan Cihan Altın, yolcu olarak otobüse binen iki kişinin, “Babana selam söyle” demesi üstüne vaziyetten şüphelendi. Annesinin yıllar ardindan hakikat babasının Orhan K. olduğu gerçeğini açıklamasıyla hatri sayilir büyüklükte şok yaşayan Altın, evvel 6 yaşında kaybettiği Yaşar Yıldırım’ın babası olmadığının tespiti amaciyla dava açtı. kabiri açılarak alınan örnekler üzerinde yapılan DNA testiyle Yıldırım’ın babası olmadığını kesinleştiren Cihan Altın, annesinin kızlık soyadını alarak öz babası var olan Orhan K’ye babalık davası açtı.

Mahkeme buyruğuyla İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA testi neticesi Orhan K’nin öz babası olduğunu kesinleştiren Altın, bu sefer de “babalık görevini adina getirmediği” gerekçesiyle Orhan K’ye 355 bin liralık içsel tazminat davası açtı.

“YILLARIN HESABINI VERMESİNİ İSTİYORUM”

Kısa tek vakit evvel hakikat babasıyla alakalı gerçeklere ulaştığını belirten Altın, “Amcamla konuştum ama bana ‘Boş ver Erkek çocuğum senin hiçbir şeye ihtiyacın yok. kendisinin hayatına bak’ dedi. Annemi sıkıştırınca gerçeği dile getirmek zorunda kaldı. Öz babamın Zati benden haberi varmış. Öz babam beni kabullenmek istemedi. Yıllarca babasızlığın acısını çektim. Hiçbir hatam, kusurum yokken babasız büyüdüm. ‘Ben hatali yaptım özür diliyorum, 31 sene hayatında yoktum’ dese, özür dilese bende sevgi parçacığı kıpırdayacaktı. Şu vakit hiçbir şey yok. Babasız yaşadığım senelerin hesabını vermesini istiyorum.” dedi.

ARKADAŞI SANDIĞI KİŞİ ÖZ KARDEŞİ ÇIKTI

Altın, yıllarca arkadaşı var olan kişinin de öz kardeşi olduğunu öğrendiğini, bu durum alana çıktıktan ardindan görüşmemeye başladıklarını da dile getirdi.

Kaynak: AA
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet