Adana Demirspor maçında sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen tribünler doldu, maskesiz tezahürat yapıldı!..haberi oku

TFF 1. Lig’de dün oynanan Adana Demirspor-Giresunspor maçında sokağa çıkma yasağına rağmen ortaya çıkan görüntü akıllara durgunluk verdi. Adana Demirspor, ligin 31. haftasında Yeni Adana Stadı’nda, Giresunspor’u konuk etti. Ev sahibi ekip maçtan 3-0 galip ayrılırken mücadeleyi binlerce taraftar stadyumda izledi. Pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günde çoğu taraftarın maske takmadan maçı izlemesi ve dip dibe oturarak tezahürat yapması tepki çekti.

19 Nisan 2021 Pazartesi, 10:16

Sokağa çıkma kısıtlamasının ve statlara seyircinin alınmasına müsaade edilmeyen dönemde Adana Demirspor tribünündeki görüntülere hatri sayilir büyüklükte reaksiyon gösterildi. Giresunspor Teknik Sorumlusu Ümit Şengül de bu vaziyete isyan etti. Şengül mücadele sonu medya toplantısında bu vaziyeti eleştirerek, statta asgari 5-6 bin kişinin olduğunu öne sürdü. Ümit Şengül, “Bugün yaşananlar mücadelenin önüne geçti. Türkiye’de sokağa çıkma yasağı olduğu vakitte 5-6 bin kişiyle rakibin stada gelmesi çok manidar. Bunda sorumlu var olan herkesin düşünmesi lazım” ifadelerini kullandı.

GENELGE YAYINLANMIŞTI

İçişleri Bakanlığı’nın kısmi kapanma genelgesinde sokağa çıkma yasağı ile ilgili, “Hafta içinde bulunan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, Cumartesi ve sektör günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de bitirecek şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak” ifadelerine yer verilmişti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet