Bakan Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız” açıklaması sosyal medyada gündem yarattı..haberi oku

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya’da bugün Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile heyetlerarası ve baş başa görüştü. Görüşmenin ardından Alman mevkidaşı ile düzenlenen basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu’nun Türkiye’nin turizm programıyla ilgili yaptığı “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız” açıklaması sosyal medyada gündem yarattı.

06 Mayıs 2021 Perşembe, 23:07

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile yaptığı müsterek medya toplantısında, Türkiye‘nin turizm sezonundan evvel koronavirüs salgını ile alakalı emniyetli vaziyete getirileceğini ifade etti.

“TURİZM PROGRAMIMIZA İLAVE TEDBİRLER GETİRDİK”

Türkiye’yi ziyaret edecek var olan Alman yurttaşları amaciyla koronavirüs salgınında en emniyetli ortamın yaratılması amaciyla çalışıldığını belirten Çavuşoğlu, “Güvenli turizm programımıza ek tedbirler getirdik. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve sağlık Bakanlığımız iş birliği içinde çalışıyorlar. Aşılama ile alakalı özellikle turizm bölgelerine ağırlık verdiğimiz benzeri bütün turizm çalışanlarını, otellerde, restoranlarda, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, aynı şekilde tur rehberleri dahil turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna civarindan aşılayacağız ki bu manada da tedbirlerimizi alalım” dedi.

AÇIKLAMA yasamsal MEDYADA GÜNDEM YARATTI

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun bu izahı yasamsal medyada gündem yarattı. Çok sayıda kullanıcı izahı alıntılayarak yorumlarda bulundu.

İşte o yorumlardan bazıları;

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet