Bakan Soylu’dan “İstifa etmeyi düşündünüz mü?” sorusuna yanıt: Hiç düşünmedim..haberi oku

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in hakkındaki iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı ile genel bir değerlendirme yaptıklarını söyleyen Soylu, “İstifa etmeyi düşündünüz mü?” sorusuna ise “Hiç düşünmedim” yanıtını verdi.

25 Mayıs 2021 Salı, 17:17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV’de gündeme ait sualleri yanıtladı. bakanimiz Soylu, Sedat Peker‘in kendisi hakkındaki 7 videoluk iddialarına ilişkin, “Organize hatali şüphelisinin bu iftiralarının hepsi saçmalıktır. Hepsi saçmalık, sapkınlık var. tek vesayet alana koymaya çalışıyor ve sükut hakim. İpe-sapa gelmez olarak görmedim ama sözcülük yapıyor” dedi.

“İFTİRALARIN HEPSİ SAÇMALIK”

Soylu izahlarına şöyle ayni ritimde devam etti:

Bu olaylar başlayınca, tek örgütlü hatali suçlusu, yıllarca Türkiye’de herkesin bildiği ve hayatının nereden geldiği belli var olan birisinin bu iftiralarının hepsi saçmadır. Bunlarla alakalı hiç muhatap değiliz. Doğru bulmuyoruz diyerek bu mesele kenarda durabilirdi. farkindaysaniz birinci ve 2. videoda şahsımla alakalı tek şey yok ve bendeniz o vakit devreye girdim.

Her türlü sapkınlığın içinde var olan birinin söylediği ipe sapa gelmez sözler olarak görmedim. Baktım ki tek personel tek sözcülük alana koyuyor. İddiaları ve iftiraları Tamamiyle boş olsa da devleti amaç alıyor, Türkiye’ye tırnak içinde söylüyorum vesayet alana koymaya çalışıyor, derhal hemen herkese ‘ipiniz elimde’ diyor ve tek sükut hakim.

Terörle ugras etmişiz, teröre ağırbaşlı şekilde vuruş vurmuşuz. örgütlü hatali çetelerine vuruş vurmuşuz. Uyuşturucuyla ugras etmişiz, mühim tek netice elde etmişiz. FETÖ’yle ugras ediyoruz, DEAŞ yanı başımızda. ülkemiz bütün bunlarla ugras ederken sanki birileri Türkiye’nin sahayı temizlemesinden evvel nihayet kaleyi kaptırmamak amaciyla tek hamleye giriyor.

“HEDEF bendeniz DEĞİLİM, amaç TÜRKİYE”

Türkiye’nin üstüne getirilmeye çalışılan tam da budur. Çok sade tek harekât var. ülkemiz bu erken siyasal istikrarı nasıl sağlıyor? Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi var ve Türkiye’de siyasi istikrar var. Ne uygulamak lazım? her birimiz unuttuk, üst üstüne Türkiye’deki pkk terör saldırılarını. Her vakit tek bombanın patladığı, İstanbul’da alışveriş merkezleri kapanmayı göze aldığı günler vardı. bendeniz olayın Tamamiyle resmini görüp, Daha önceki Türkiye’nin nihayet kalıntılarını süpürmeye geldiği andan bu yana birileri devreye girdiler.

BAKAN SOYLU’DAN “İSTİFA” AÇIKLAMASI

Hiç düşünmedim. Benim istifa edeceğim hiçbir hukuki dayanak yok.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BU KONULARA YAKLAŞIMI NE OLDU?

Sayın Cumhurbaşkanı ile genel tek değerlendirme yaptık. Sayın Cumhurbaşkanı benim liderimdir. AK Parti’nin Türkiye’de nasıl tek yer oluşturduğunu bütün millet biliyor. Bunun nasıl tek tasarı olduğunu millet biliyor. Sayın Cumhurbaşkanı genel değerlendirmesini göreceksiniz Türkiye’nin yarına dahada emin atmaları amaciyla İzah yapacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı İzah yaptı aynı zamanda oldukça net.

SEDAT PEKER’E KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI MI?

Kırmızı bültenle alakalı derhal müracaat ettik. hemide İstanbul, hemide Bursa ayni vakitte da İzmir’den araması var. Peker’le alakalı müracaat ettik. Difüzyon (inceleme) bölümüne aldılar. FETÖ’cüleri de bunun benzeri yaparlar.

SEDAT PEKER İLE KARŞILAŞTI MI?

Ben bu adamla (Sedat Peker) hayatımın hiçbir yerinde tek araya gelmedim. tek cenazede uzaktan çirkin tek şekilde gördüm. Çok yıllar önce. Onun dışında hiçbir müsterek halim mevzubahis değildir.

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Mehmet Ağar'a çağrı: Marinadaki görevinden 48 saat içinde ayrılması lazım

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu’dan Mehmet Ağar’a çağrı: Marinadaki görevinden 48 saat içinde ayrılması lazım
Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun canlı yayındaki sözlerine Twitter'dan cevap verdi

Sedat Peker, Süleyman Soylu’nun canlı yayındaki sözlerine Twitter’dan cevap verdi
Sedat Peker'in tecavüz iddiasını gündeme getiren bakanimiz Soylu'ya soruldu: O vakit miting yapmasına neden destur verildi?

Sedat Peker’in tecavüz iddiasını gündeme getiren bakanimiz Soylu’ya soruldu: O vakit miting yapmasına neden destur verildi?
Son Dakika! bakanimiz Soylu'dan çok çarpıcı Davutoğlu sözleri: 'Neler konuştuğunu biliyorum' dedi

Son Dakika! bakanimiz Soylu’dan çok çarpıcı Davutoğlu sözleri: ‘Neler konuştuğunu biliyorum’ dedi
Kaftancıoğlu'nun savunma kararının kaldırılmasına 'Tehdit yoktu' diyen bakanimiz Soylu'ya evvel ağızdan yanıt

Kaftancıoğlu’nun savunma kararının kaldırılmasına “Tehdit yoktu” diyen bakanimiz Soylu’ya evvel ağızdan yanıt
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet