Belgrad Ormanı’nda define avcılarının açtığı devasa çukur görenleri hayrete düşürdü..haberi oku

Define avcıları Belgrad Ormanı’nı delik deşik etti. Define avcılarının son olarak açtığı devasa çukur ormana gelenler için büyük tehlike oluşturdu.

18 Nisan 2021 Pazar, 01:01

Belgrad Ormanı’nın Kemerburgaz bölümünde define avcıları çok sayıda çukur açarak tarihi eser aradı. Definecilerin nihayet olarak açtığı metrelerce derinlikteki çukuru, ormanda yürüyüş yapanlar hasbelkader ayrım edildi.

Oldukça şuurlu tek işçilikle kazılan ve 20 metreden çok derinliği var olan çukur, Orman İşletme Müdürlüğü‘nden gelen görevlileri dahi şaşırttı. Definecilerin, karşılıklı iki ağaca çaktıkları tek ağaç dalı ile oluşturdukları sade tek çıkrık sistemi ile kazdıkları toprağı dışarıya çıkarttıkları görüldü. Definecilerin çalışmalarını ise kısıtlama saatine eşit getirdiği olasılık ediliyor. Devasa çukurun etrafında ip merdivenler ve çukuru açan kişi veyahut kişilerin maske, eldiven benzeri kişisel eşyaları yer alırken durum polise bildirildi. ama önlem alınmadığını belirten vatandaşlar sık sık yürüyüşe çıktıkları ormanda, rastgele tek talihsiz kaza yaşanmadan biran evvel önlem alınmasını istedi.

“ÖYLE BİR ÇUKUR Kİ, DEVASA BİR ÇUKUR”

Ailesi ile birlikte devamlı yürüyüşe çıktıkları alanda çukuru gören ve yetkililere haber veren kişi, “Köpekleri aldık, ormanda tek saat yürüyüş yapalım dedik. Normalde çocuklarla gittiğimiz tek rota. Ormanda Ne yazık ki tek sürü define çukuru oluyor evvelce kazılmış ve içi su dolmuş. Ama bu tertemiz kazılmış, cavaskar sistemi, eldivenler, maskeler, ip merdivenler… ve öyle tek çukur ki, devasa tek çukur. Burada gsm telefonu Zati güç çekiyor. Çukura düşsen hatri sayilir büyüklükte tek olasılıkla ya çok ağırbaşlı yaralanırsın veyahut hayatını kaybedersin. İçeri düştükten ardindan tek yere haber vermene imkan yok. korkunç tek durum” dedi.

“BÖYLE BİR ŞEYE İLK kez eşit GELİYORUM DEDİLER”

Durumun hayatları amaciyla tehlike istek ettiğini belirten kişi, “İşin define tarafı illegal filan onu yetkililere haber saglamak elbette çok mühim ama tek de Ayrı olarak buraya gelen kişilerin hayatı amaciyla tehlike istek etmekte bu durum. Dolayısıyla yetkililere haber verdik. Anladığım kadarıyla duygulu tek mevzu bu. Aracı park yaptıktan sonra, 15-20 dakika yürümek gerekmektedir buraya erişmek amaciyla ve çok sapa tek yerde. “Defineciyi gördünüz mü, oradalar mı diye sordular. doğal burada kimse yok şu anda ama Orman İşletmeden geldiler ve onlar gözlerine inanamadılar. Çok deneyimli kişiler geldi. ve Bu tür konulari zabıt altına alacaklar ama Neticede iş asayiş işi. Gelenler inanamadılar, 25 senedir bendeniz tek sürü define kazısı gördüm, bunun benzeri tek şeye evvel kez eşit geliyorum dediler. Burası herhalde asgari 20-25 metrelik yüksekliğe sahip, tek de indikten ardindan L şeklinde içeride ilerliyor” ifadesini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet