Boşanma aşamasındaki eşinin pusu kurduğu kadın dehşet gecesini anlattı: Benim adım Samet, 2 sene yatar çıkarım..haberi oku

İstanbul’un Şişli ilçesinde geçtiğimiz hafta meydana gelen olayda boşanma aşamasında olduğu eşinin silahından çıkan kurşunların hedefi olan Sabiha Mutlu, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Mutlu, boşanma aşamasındaki eşinin kendisine “Benim adım Samet, 2 sene yatar çıkarım, bana bir şey olmaz sen öl” dediğini anlattı.

27 Mayıs 2021 Perşembe, 18:40

Şişli’de geçtiğimiz hafta meydana gelen olayda, kızıyla görüştükten sonra eşinin arabasında pusu kuran ve eşini gördükten sonra silahına sarılan Samet Mutlu’nun silahından çıkan kurşunlar, Sabiha Mutlu’ya isabet etmişti. Acil olarak hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, 8 saatlik ameliyat geçirdi. Sabiha Mutlu, kendisine gelmesinin ardından yaşadığı dehşet anlarını anlattı.

İstanbul’daikamet eden Samet Mutlu (28) ile Sabiha Mutlu (27), 8 yıl önce evlendi. Sabiha Mutlu aile içi şiddet nedeniyle 1,5 yıl önce eşine boşanma davası açtı. Mahkeme, 5 yaşındaki kızlarının velayetini geçici olarak annesine verdi ve haftada bir gün babasıyla görüşmesini kararlaştırdı. Samet Mutlu geçtiğimiz pazar günü kızıyla buluştu. Samet Mutlu saatinde kızını Sabiha Mutlu’ya teslim etmedi. Sabiha Mutlu kızını almak için Samet Mutlu’nun evine geldi. Samet Mutlu “Sen neden sürekli arıyorsun?” diyerek tokat attı, silahını çıkartarak bir el ateş etti. Ayağından vurulan Sabiha Mutlu yere yığıldı.

“CEZAEVİNDEN ÇIKARSA BENİ ÖLDÜRECEK”

Samet Mutlu peş peşe yine silahla ateş etti. Sabiha Mutlu iki bacağı ve sağ elinden 5 kurşunla yaralandı. Sabiha Mutlu hastaneye kaldırıldı. Çok sayıda suç kaydı bulunan Samet Mutlu birkaç saat sonra polis ekipleri tarafından yakalandı, çıkarıldığı mahkeme tarafından da tutuklandı.

Samet Mutlu’nun cezaevinden çıkarsa kendisini öldüreceğini belirten Mutlu, yaşamak istediğini söyledi. Şişli’de yaşayan Samet Mutlu (28) ile Sabiha Mutlu (27), 8 yıl önce evlendi. Sabiha Mutlu aile içi şiddet nedeniyle 1,5 yıl önce eşine boşanma davası açtı. Mahkeme, 5 yaşındaki kızlarının velayetini geçici olarak annesine verdi ve haftada bir gün babasıyla görüşmesini kararlaştırdı.

KURŞUNLARIN HEDEFİ OLDU

Samet Mutlu geçtiğimiz pazar günü kızıyla buluştu. Samet Mutlu saatinde kızını Sabiha Mutlu’ya teslim etmedi. Sabiha Mutlu kızını almak için Samet Mutlu’nun evine geldi. Samet Mutlu “Sen neden sürekli arıyorsun?” diyerek tokat attı, silahını çıkartarak bir el ateş etti. Ayağından vurulan Sabiha Mutlu yere yığıldı. Samet Mutlu peş peşe yine silahla ateş etti. Sabiha Mutlu iki bacağı ve sağ elinden 5 kurşunla yaralandı.

8 SAATLİK AMELİYAT GEÇİRDİ

Sabiha Mutlu hastaneye kaldırıldı. Çok sayıda suç kaydı bulunan Samet Mutlu birkaç saat sonra polis ekipleri tarafından yakalandı, çıkarıldığı mahkeme tarafından da tutuklandı. Yaklaşık 8 saat süren ameliyatın sonunda yoğun bakımdan çıkan Mutlu, yaşadığı dehşeti anlattı.

“BENİ BIRAKSIN DİYE YUKARIDAN SAKSI ATTILAR”

Sabiha Mutlu, “Cumartesi sabah 10.00’da pazar günü akşam 18.00’de alacaktım. ‘Akşam 21.00 dediler’ tamam dedim. Annesiyle irtibat halindeydim, ben gidip almak için gittim. Samet indi aşağıya geldi yanıma ‘Bir konuşalım’ dedi, ‘Sen neden zırt pırt arıyorsun?’ dedi. Bana bir tane tokat attı, saklamış olduğu silahı çekti, ayağıma ateş etti yere düştüm. Ben yere düşünce üstüme kurşun yağdırdı. Yukarıdan insanlar saksı attı beni bıraksın diye. Saksıyı atınca bu seferde havaya ateş etmeye başladı, ‘Benim adım Samet, 2 sene yatar çıkarım, bana bir şey olmaz sen öl’ dedi. Ben tamamen felç de kalabilirdim” dedi.

“BEN YAŞAMAK İSTİYORUM”

Mutlu “Beni daha önce de bıçakla kesecekti, 3 yaşındaki kızım ‘Baba öldürürsen seni affetmem’ dedi, boşluğuna geldi bıçağı bıraktı. Beni darp etti, annesinin evine sakladı elimin yüzümdeki izin geçmesi için. Ben ölmek istemiyorum, korkuyorum, çıkarsa gelip beni bu sefer öldürecek, ben daha 27 yaşındayım. Ben yaşamak istiyorum. Hep kızım için sabrettim. Samet bana ‘Benden boşanamazsın, sen mezara ben cezaevine’ diyordu. Bir türlü boşanamadım” şeklinde konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Kaynak :haberler

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet