Çaresizlik, panik ve korku! İsrail polisinin Mescid-i Aksa’ya yaptığı alçak saldırı kamerada..haberi oku

İsrail polisi, Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’daki Kıble Mescidi’nde yatsı namazı kılan cemaate ses bombaları ve plastik mermi ile saldırdı. 205 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırı ve içerideki cemaatin çaresizliği, kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

09 Mayıs 2021 Pazar, 15:05

Günlerdir Şeyh Cerrah’ta Filistinlilerin hanelerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, Bir gün evvel akşam da Mescid-i Aksa’ya saldırdı.

ACIMASIZCA SALDIRDILAR

İsrail polisi, Aksa’da iftar eden ve kulluk görev yapan Müslümanlara saldırırken, göz yaşartıcı gaz ve plastik Mermi kullandı. Aksa’ya necis ayaklarıyla giren işgalciler, içerideki Müslümanlara acımazsızca saldırdı.

DÜNYA BU ZÜLME SESSİZ

Baskında, takriben 250 Filistinli yaralandı ve 100’e yakını hastaneye kaldırıldı. İsrail’in saldırganlığına hayat Suskun kalırken, ülkemiz en üst düzeyden reaksiyon gösterdi.

SALDIRI ANI KAMERADA

Yaralanmaların çoğunun plastik mermiyle yüz, göz ve göğüsten olduğu açıklandı. Filistin Kızılayı, hastanelerde doluluk yaşanması hasebiyle alanda sahra hastanesi kurdu. yüzlerce yaralanın olduğu hücum anı esnasında yaşananlar saniye saniye kaydedildi.

İşte hain saldırıdan fotoğraflar;

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet