İçişleri Bakanlığı’ndan “Online alışverişe de yasak gelecek mi?” sorusuna net yanıt: Böyle bir şey söz konusu değil..haberi oku

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, marketlere getirilen yeni yasaklar hakkında açıklamalarda bulundu. “Düzenlemeler cumartesi pazar döneminde yaptığımız düzenlemedir. Tam kapanma sürecine yayıldı” diyen Çataklı, temel amacın minimum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanarak bu sürecin atlatılması olduğunu belirtti. Vatandaşların merak ettiği “Online alışveriş de yasaklanacak mı?” sorusuna da yanıt veren Çataklı, böyle bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını söyledi.

04 Mayıs 2021 Salı, 18:32

İçişleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği genelgeyle kısıtlama süresince marketlere içkili içkinin yanı sıra elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, tekstil, hırdavat benzeri ürünlerin satışını da yasakladı.

“AMAÇ EN ZARURİ İHTİYAÇLARIN KARŞILANARAK SÜRECİN ATLATILMASI”

Yasaklar ile alakalı İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı‘dan İzah geldi. Çataklı şunları söyledi;

“Düzenlemeler cumartesi sektör döneminde yaptığımız düzenlemedir. Tam kapanma sürecine yayıldı. Bu canli tek asama tertemiz vaziyetler ve ihtiyaçlar karşısında tertemiz tedbirler alıyoruz” diye konuşan Çataklı, marketlere kazançlan tertemiz yasaklarla alakalı olarak, “Buradaki esas amaç minumum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanarak bu sürecin atlatılması” ifadelerini kullandı.

ONLINE ALIŞVERİŞTE engelleme YOK

Çataklı, online alışverişlerle alakalı tek kısıtlamanın mevzubahis olmadığını söyledi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet