İngiltere’de maske ve sosyal mesafesiz 6 bin kişilik festival! Çılgınlar gibi eğlendiler..haberi oku

Salgın önlemlerini esneten İngiltere’den, tüm dünyanın dikkatini çekecek bir etkinlik geldi. Ülkede, 6 bin kişinin katıldığı ve maske ve sosyal mesafenin olmadığı bir festival düzenlendi. Festivale katılan herkesin çok eğlendiği görüntüler tepki topladı.

01 Mayıs 2021 Cumartesi, 15:16

Pandemini en kati vurduğu ülkelerden biri olan, şimdiye dek 127 binden çok kişinin hayatını kaybettiği İngiltere‘de, aşı uygulamasından yaşanan artışın derhal peşinden koronavirüs sonrası normallere dönüldü. Koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana hayat genelinde tatbik edilen yasamsal ara ve maske önlemleri, İngiltere’de rafa kaldırıldı. Ülkeden, hayat genelinde heyecan ve Kaygıyla karşılanan görüntüler geldi.

FESTİVAL iki GÜN SÜRECEK

Geçtiğimiz haftalarda yasamsal ara ve toplanma tedbirlerinin esnetildiği ülkede, evvel gece hayatı etkinliği düzenlendi. İngiliz basınında bulunan haberlere göre Liverpool kentinde, Bir gün evvel akşam saatleri itibarıyla iki vakit sürecek tek festival başlatıldı.

MASKESİZ VE yasamsal MESAFEYE DİKKAT ETMEDEN EĞLENDİLER

Gece kulüplerinin tekrar hizmete girip giremeyeceğinin araştırması olduğu öne sürülen etkinlikte 6 bin kişi, maskesiz ve yasamsal mesafesiz tek biçimde tek araya geldi.

FESTİVALE dahil var olan HERKESE TEST YAPILDI

Şehrin en hatri sayilir büyüklükte kapalı konser alanında yapılan etkinlikte, katılımcılardan koronavirüs negatif neticesi istendi. Pandemi süresince kapalı var olan eğlence sektörünü canlandırmak emeliyle başlatılan dev müzik festivali, oldukça reaksiyon topladı.

İşte festivalden kareler:


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet