Mısır’da trenin raydan çıkarak devrilmesi sonucunda 11 kişi öldü, 98 kişi de yaralandı..haberi oku

Mısır’ın Kalyubiye kentinde bir yolcu treninin raydan çıkması sonucu 4 vagonun devrildiği kazada ilk belirlemelere göre, 11 kişi hayatını kaybetti, 98 kişi de yaralandı. Yaklaşık bir ay önce de ülkenin güneyinde tren kazası olmuş ve 32 kişi yaşamını yitirmişti.

19 Nisan 2021 Pazartesi, 08:31

Mısır Demiryolları Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, 949 sefer sayılı Kahire-Mansura yolcu treni Kalyubiye kentinde raylardan çıktı ve 4 vagonu devrildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, tren kazasında hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e, yaralıların sayısının 98’e yükseldiği aktarıldı. Bakanlık, 50’den fazla ambulans ile yaralıların eyalette bulunan 3 farklı hastaneye sevk edildiğini belirtti.

KAZAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Mısır Ulusal Demiryolları tarafından yapılan açıklamada ise başkent Kahire’nin yaklaşık 40 kilometre kuzeyindeki Kalyubiye’den El Mansoura’ya gittiği sırada 4 vagonun yerel saatle 13.54’te raydan çıktığı bildirildi. Kazanın nedeni henüz bilinmezken, soruşturma devam ediyor.

YAKLAŞIK 1 AY ÖNCEKİ TREN KAZASINDA DA 32 KİŞİ CAN VERMİŞTİ

26 Mart’ta da ülkenin güneyindeki Suhac kentinde meydana gelen tren kazasında 32 kişi hayatını kaybetmiş, 108 kişi yaralanmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Zeynep Hilal Karyağdı

Kaynak :haberler

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet