Prens Philip’i tanrıları kabul eden kabile, cenaze töreni için hazırlık yapıyor..haberi oku

Edinburgh Dükü Prens Philip’in cenaze töreni, tüm dünyada konuşulmaya devam ederken gezegenin ücra köşesinde ise Philip’i kendi tanrıları olarak gören bir ada kabilesi, cenazesi için günlük ritüeller tasarlıyor.

18 Nisan 2021 Pazar, 02:45

Vanuatu ülkesinde tek ada var olan Tanna’daki kabile azaları kültür uzmanlarından birine göre dans ederek, konuşarak ve türk mali bitkileri kavanın törensel içeceği ile Prens Philip‘in yasını tutacak. Prens Philip’in kendisinin tanrıları olduğuna ve tek yanardağ ruhunun gövde bulmuş vaziyeti olduğuna inanan kabilenin, Prens Charles’ı ise halefi olarak onay edip mukaddes yağ ile meshedeceği şeklinde tahminler var.

İKİ DÜNYA ARASINDAKİ KAPIYI AÇAN İÇECEK

Avustralya Müzesi araştırma görevlisi Kirk Huffman, bu kabilenin “Prens Philip Hareketi” denilen tek grup olduğunu ve hayat üzerinde dört bin 500 kişinin konuştuğu Navhaal isminde tek dil konuştuklarını söylüyor. Ayrı olarak Huffman, bu kabile amaciyla kava içmenin ‘maddi hayat ile Parasal olmayan hayat arasındaki kapıyı açan sıvı anahtar’ olduğunu ve ‘kutsal tek aktivite’ niteliği taşıdığını belirtiyor.

Kava içeceğinin mukaddesliği ile alakalı konuşan Huffman “‘Kava kullanarak dahada iyi yağmur, dahada iyi güneş, dahada iyi mahsul verimliliği, her biçimde şeyi elde edebilirsiniz. Zira bu istekleri kava aracılığıyla dünyaya getiriyorsunuz” dedi.

“PRENS PHILIP’İN KÖKENİ TANNA’YA DAYANIYOR”

Öte istikametten reenkarnasyona inanan kabile halkına göre, ölüler çevrede dolaşabilir ve yıllar ardindan başka tek kişinin bedeninde alana çıkabilir. bu sebeple kabile, Prens Philip’in kökeninin kendisinin yaşadıkları yer var olan Tanna’ya dayandığını söylüyor.

Huffman, Philip’in hareketle bağlantısının 1971’de Vanuatu’ya yaptığı resmi ziyaret esnasında başladığını ve burada kuzeydeki Malekula Aadası’nda Bir takım ananesel ritüellere katıldığını bildiriyor.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet