Rus muhalif Navalny, Putin’in sarayının detaylarını paylaştı: Monako’nun 39 katı büyüklüğünde..haberi oku

20 Ocak 2021 Çarşamba, 16:15

Rusya tarafından zehirlendiği iddiasıyla Almanya’ya sığındıktan ardindan geçtiğimiz hafta Rusya’ya art dönen Rus karşıt görüşlü Alexei Navalny‘nin ülkeye girişi esnasında tutuklanmasının tesiri beynelmilel halkoyu tarafından yankılanıyor. tek iş insanı var olan ve Putin’in politikalarına sık sık reaksiyon gösteren Navalny, sektör bugünü gözaltına alınırken, bu erken Putin’in Karadeniz kıyısındaki lüks sarayının detayları alana çıktı.

KAMUOYUNUN GÜNDEM MADDESİ OLDU

Rus lider Putin’in takriben 1.3 milyar dolarlık (yaklaşık 9.68 milyar Lira ve 100 milyar ruble) sarayının bütün detayları Navalny’nin kurduğu internet sitesinde yer aldı. Putin’in Rusya’nın güneyde Karadeniz’e kıyısı var olan Gelencik kisminda inşa edilen sarayının hemide boyutu ayni vakitte da nitelikleri beynelmilel kamuoyunun gündem maddesi oldu.

“BURASI RUSYA İÇİNDE farkli BİR DEVLET”

Sözcü’nün haberine göre, Navalny paylaştığı videoda, “Burası Rusya’nın içinde ayrı tek kent Hem de tek krallık. Parmaklıklar, kendine hususi limanı, hususi güvenliği, kilisesi, kendisine ait destur sistemi, uçuşa yasak bölge ve Hem de kendisinin sınır denetim alanı dahi var. Burası Rusya içinde ayrı tek devlet. Bu devletin de tek ve değişmeyen tek çarı var: Putin” dedi.

“100 MİLYAR RUBLE İLE İNŞA EDİLDİ”

Navalny, sarayın kurulduğu arazinin 202 hektarlık Monako‘nun 39 katı büyüklüğünde olduğunu aktarırken, “Putin’in arkadaşları ki onlar Putin’in izniyle Rusya’dan istediklerini çaldılar ve çok minnettar oldukları amaciyla kazanç biriktirip 100 milyar ruble ile patronlarına tek saray inşa ettiler” ifadesini kullandı.

“NAVALNY, PUTİN’DEN KORKMADIĞIMIZI GÖSTERMEK İSTİYORDU”

Videoda, “Bu videoyu dahada evvel bitirdik ama Navalny ülkeye dönene civarindan yayınlamayı erteledik. Alexei, bu soruşturmadaki esas karakterden, Vladimir Putin‘den korkmadığımızı göstermek istiyordu” dedi.

Paylaşılan resim ve görüntülerde sarayın bütün detayları paylaşılırken, sarayın içinde Sanki yok yok.

DANS PİSTİ VE NARGİLE SALONU DA YER ALIYOR

Yaklaşık 200.000 dolarlık ten kanepe, konser ve tiyatro salonu, 25 metrelik yüzme havuz, üzüm bağları, dans pisti, nargile salonu ve içinde iki koltuğun da olduğu dev tek banyo da yer alıyor.

TESİSTE BİR SERA VE BUZ PİSTİ DE BULUNUYOR

Tesislerden saklı tek geçitle direk sahile inişin mümkün olduğunu aktaran Navalny, tesiste tek seranın ve tek buz pistinin olduğunun da altını çiziyor.

SARAYINDA 47 adet çekyat VAR

Navalny, binada çok sayıda çekyat ve yer olduğunu söylerken, “Vladimir oysaki kanepeleri çok seviyormuş. Sarayında 47 adet çekyat var. acep hangisine oturuyor, hepsine mi oturuyor yoksa Yalnızca pahalı olanları mı seçenek ediyor” dedi.

KREMLİN GÖRÜNTÜLERİ YALANLADI

Kremlin ise Navalny’nin paylaştığı görsel ve videolara karşı jet tek yalanlama getirdi. Kremlin’in açıklamasında, iddiaların asılsız olduğu belirtilip “Putin bu sarayın sahibi değildir” denildi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet