Rus savaş uçağı, ABD keşif uçağını engelledi..haberi oku

Birbirlerine karşılıklı yaptırım kararı alan ABD ve Rusya arasındaki gerilim sahada da devam ediyor. Rusya hava sahasına yakın bir noktada uçuş yapan ABD’ye ait bir keşif uçağı, Rus savaş uçağı tarafından engellendi.

17 Nisan 2021 Cumartesi, 02:17

Amerika Birleşik Devletleri sema Kuvvetleri’ne ait RC-135 stratejik bulgu uçağı, erken saatlerinde Rusya‘nın doğu sınırlarına yakın tek noktada uçuş gerçekleştirdi.

Pasifik Okyanusu üzerinde yapılan uçuş Rus radar sistemlerine takılınca MİG-31 tipi Rus savaş uçağı harekete geçti. Rusya’ya bağlı Kamçatka Adası’ndan havalanan Rus harp uçağı evvel AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bulgu uçağının tespitini yaptı, derhal peşinden yakınlaşarak uçağa eşlik etti. Rusya müdafaa Bakanlığı, Rus harp uçağının AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bulgu uçağına eşlik ederek Rus hudutlarından uzaklaştırdığını ve bulgu uçağının bu uçuşu esnasında Rus sınırlarını ihlal etmediğini duyurdu.

DAHA ÖNCE DE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ UÇAĞINI ENGELLEMİŞLERDİ

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime dahil var olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ nihayet vakitlerde Rusya sınırlarına yakın noktalarda bulgu uçuşları yaparken Rus uçakları geçtiğimiz 10 Nisan tarihinde tekrar Pasifik Okyanusu üzerinde uçuş yapan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ uçağını engellemiş, 7 Nisan tarihinde de Rus uçakları Barents Denizi üzerinde Norveç harp uçaklarını engellemişti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / ERHAN ALTIPARMAK

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet