Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri bayramdan önce yapılacak..haberi oku

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti ödemelerinin Ramazan Bayramı’ndan önce ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına yatırılacağını açıkladı. Bakan Yanık, 139 bin çocuğa toplamda 159 milyon TL ödeme yapılacağını ve paraların 12 Mayıs tarihine yani arife gününe kadar hesaplarda olacağını söyledi.

05 Mayıs 2021 Çarşamba, 19:02

Çocukların faik yararı doğrultusunda savunmaya ihtiyacı var olan çocukları aileleri yanında destekleyerek aile bütünlüğünü savunmaya çalıştıklarını belirten bakanimiz Yanık, “Mayıs ayı içinde yasamsal ve ahenk gösteren ücret Destek (SED) alan 139 bin çocuğumuz amaciyla 159 milyon Türk lirası tediye yapacağız” ifadelerini kullandı.

PARALAR 12 MAYIS’A civarindan HESAPLARDA OLACAK

Çocukların ailelerinin yanında büyümelerini önemsediklerini belirten bakanimiz Yanık, “Sosyal hizmetlerde aile bütünlüğünü önceleyerek çocuklarımızın aileleri yanında yasamsal yasama katılım sağlayan sıhhatli bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. SED hizmetimiz kapsamında binlerce çocuğumuz kendisinin serisinin yanında başta ahenk gösteren ücret açıdan olmak üzere destekleyici hizmetlerimizden faydalanıyor” şeklinde konuştu.

Bugün itibarıyla başlayacak ödemelerin 12 Mayıs tarihine civarindan hesaplara yatırılacağını belirten bakanimiz Yanık, bütün çocuklar ve ailelerinin Ramazan Bayramı‘nı şimdiden kutlama ettiğini söyledi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet