Yaptığı köy işlerini sosyal medyada paylaşan Artvinli Heidi, kısa zamanda fenomen oldu..haberi oku

Artvin merkeze bağlı Taşlıca köyünde çiftçilik yapan ailesine yardım eden sosyal medya fenomeni 35 yaşındaki Özlem Öztürk köyde yaptığı günlük işleri sosyal medya hesabından paylaşınca iki yıl içinde 314 bin 600 takipçi sayısına ulaştı. Öztürk, amacının Türk kadınını, Karadeniz kadını en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

02 Mayıs 2021 Pazar, 17:31

Bir asama şehirde yaşayan dahada ardindan köy hayatından ırak kalamayınca serisinin yanına dönen Öztürk, inek sağmak, odun kırmak, tarla sürmek benzeri hergün işlerinden çektiği videoları yasamsal medya hesabında paylaşınca hatri sayilir büyüklükte alaka gördü. Paylaşımlara alaka artınca Öztürk, sayfasını büyütmeye karar verdi. Her paylaşım sonrası takipçi sayısı yükselen Öztürk, iki sene içinde 314 bin 600 takipçi sayısına ulaştı.

Erkeklerin dahi zorlandığı işleri yapan Öztürk, kilosu ağırlığında odunları taşıyor, baltayla yarıyor, tarla sürüyor, inek sağıp, ot taşıyor. Çoğu kadının yanına dahi yanaşamadığı 700 kiloluk ‘Ateş’ ismini verdiği boğasıyla video klipler çeken Öztürk, boğasını pandemi sonrası amaciyla Kafkasör güreşlerine hazırlıyor.

KÖYÜNDE YAŞAYAN tek GENÇ

Alp Dağları’ndaki kız olarak bilinen, çizgi film karakterindeki Heidi’nin hikayesine eş hayatı var olan Özlem Öztürk, Artvinli Heidi olarak biliniyor. Hatila ulusal Parkı eteklerinde rençperlik yapan annesi babasına yardım eden ve köy hayatından uzaklaşamayan Öztürk hayvanlarla insanlardan dahada iyi iletişim kurduğunu söylüyor.

Ailesi ile birlikte rençperlik yapan Öztürk, “Her vakit eş işleri yapıyoruz. erken acele kalkıyoruz, ahırdaki hayvanlarımızın bakımlarıyla uğraşıyoruz. Besilerini verip temizliklerini yapıyoruz” dedi.

İneklerin sütlerinden yağ, peynir yaparak geçindiklerini belirten Öztürk, “Bezen babamla ormana gidiyorum. O odun kesiyor. bendeniz yola atıyorum. Şuan köydeki tek toy benim. Diğerleri değişik alanda gitmiş durumda. bendeniz köyde yaşıyorum burada olmaktan mutluyum. Özüm Karadeniz, burada doğmuş burada büyümüşüm. Başka yerde yaşamak istemiyorum. Hayvanları çok sevdiğim amaciyla buradayım. Şehirlerde olmaktan çok mutluluk dolu değilim üç sene çağrı merkezinde çalıştım insanlarla uğraşmak belli tek süre zor, hayvanları seçenek ediyorum. ‘Bu işleri neden sen yapıyorsun, bay işi diyenler’ oluyor. Bizim Karadeniz’de tek işin erkeği kadını yoktur. Gücünün yettiği sürece her biri çalışır. Zira burada yurttaslar ekmek dövüşü amaciyla çalışıyor. Evet ara ara bize ağır geliyor ama çok şükür üstesinden geliyoruz” diye konuştu.

“BU civarindan İLGİ GÖRECEĞİMİ BİLMİYORDUM”

Sosyal medyada bu civarindan alaka göreceğini olasılık etmediğini de belirten Öztürk “İlk müzikli video klipler çektim. Sonrasında ani çok videom keşfe düştü sayfam büyümeye başlayınca hoşuma gitmeye başladı. emelim hemide Karadeniz kadını hemide Türk kadının en iyi şekilde temsil etmek. iyi tek kitleye eriştim bu şekilde ayni ritimde devam etmeyi ilerlemeyi düşünüyorum. İnsanlar şehirlerden öylesine sıkılmış ki buradaki doğa onlara çok değişik geliyor. tek kadın olarak onca işin üstesinden gelmem, insanların ağırbaşlı mananında takdirini kazandırırken ayni vakitte da alakasını çekiyor. Odun yarmam, bahçe sürmem çok alaka çekiyor. En çok ise Kafkasör boğa güreşlerini amaciyla hazırladığım ‘Ateş’ isminde boğamla çektiğim video klipler alaka görüyor” şeklinde konuştu.

“Tek hayalim hususi harekat polisi olmak” diyen Öztürk, açıklamalarını şöyle sürdürdü:”Vatanı, bayrağını, ezanını seven her insanın hayalinde olduğu benzeri beninde hayalim buydu. Bana çobanlık düştü sıkıntı yok. Ekmeğini helaliyle kazandığın sürece vatana her şekilde hizmet ediyorsun. Helaline haram katmadığın sürece mesele yok.”

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz